Jak otworzyć bagażnik, jeśli jest uszkodzony zamek

Jednym z drobnych, ale częstych i irytujących awarii samochodu jest awaria zamka bagażnika. Jednak, bez względu na zepsuty zamek, otworzyć bagażnik można na kilka sposobów o różnym stopniu trudności.

Jak otworzyć bagażnik, jeśli jest uszkodzony zamek

Trzeba

  • – szydło;
  • – wkrętak;
  • – latarka.

Instrukcja

1
Skontaktuj się z pomocą innych osób. Сломавшийся zamek bagażnika ci łatwo i szybko będzie w dowolnym warsztacie. Jeśli nie masz czasu zadzwonić do samochodów, można zwrócić się o pomoc do pracownika POLICJI. Pracowników i agencjach rządowych specjalnie przygotowują do rozwiązywania takich problemów, poza tym, u nich muszą być wszystkie niezbędne w tej sytuacji narzędzia.
2
Gwałtownie uderza ręką nieco powyżej tablicy rejestracyjnej. W niektórych modelach należy uderzyć na pokrywie bagażnika, tuż nad zamkiem. Od uderzenia заевший mechanizm zamykający przyjdzie w ruch, a będziesz w stanie otworzyć zamek kluczem. Uderzać gwałtownie, ale nie zbyt mocno, aby nie zostawić śladów na pokrywie bagażnika.
3
Weź nóż lub cienki śrubokręt. Nadaje się i wskazał spinka z kobiecej fryzury. Zrób narzędziem gumę uszczelniającą bagażnika, tuż pod zamkiem. Нащупайте hak urządzenia zamykającego i kliknij na niego – zamek się otwiera. Metoda ta jest odpowiednia dla większości starych samochodów produkcji krajowej i niektórych samochodów.
4
Zdejmij tylne siedzenie w samochodzie. Teraz można z łatwością dostać się do luku bagażowego. Wyjąć stamtąd wszystkie przeszkadzające przedmioty. Następnie weź latarkę, śrubokręt i spróbuj otworzyć zamek od wewnątrz. Jeśli nie uda ci się doprowadzić do działania заевший mechanizm, lub dziurka daje pokaz złamanym kluczem, można po prostu rozebrać zamek i otworzyć pokrywę bagażnika.
5
Zdemontować tylną szybę samochodu. Jest to najbardziej pracochłonny i długą drogę, aby wkraść się w zepsuty bagażnik. Należy go używać tylko w przypadku, gdy jesteś daleko za miastem, i nie ma innego sposobu, aby dostać się na zamknięty samochód. Delikatnie wyjmij uszczelkę na krawędziach szkła i wyjąć go z samochodu. Jeśli szkło nie nadaje, to trzeba go zniszczyć i w ten sposób dostać się do wnętrza, skąd będziesz mógł otworzyć bagażnik, uprzednio wyjmując tylne siedzenie.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.