Jak przeczyścić dysze spryskiwaczy

Podejrzewać, że dysze spryskiwaczy działają nieprawidłowo, można na myśli strugi lejącej się na szyby. Jeśli jej ciśnienie znacznie się zmniejsza, zmniejsza się, a nie znika, nadszedł czas, aby zrozumieć, co jest powodem. Być może, po prostu zatkane dysze.

Jak przeczyścić dysze spryskiwaczy

Trzeba

  • Kompresor, dużą strzykawkę, cienka metalowa struna, szpilka, igła, mydło, woda.

Instrukcja

1
Najpierw sprawdź, czy masz płyn w zbiorniczku wyrównawczym. Jeśli ona wylana, kontroluje cały system w celu wykluczenia innych możliwych problemów. Wygodniej jest to robić we dwoje. Jeden bada, inny naciśnie dźwignię подрулевого przełącznika spryskiwacza. Koniecznie posłuchajcie, brzęczy czy silnik spryskiwacza. Upewniając się, że działa, poszukaj pod maską miejsce łączenia rurek idących od zespołu elektropompy do жиклерам. Zdejmij te wężyki z wtryskiwaczy. Sprawdź, czy nie zatkany rurki, naciskając na dźwignię do spryskiwaczy. Jeśli z nich płyn do spryskiwaczy płynie, to znaczy, że trzeba czyścić wtryskiwacze.
2
Brud, набившуюся w dyszę, zabierzcie вымыванием. Odłącz przewód wąż. W dużej strzykawki wpisz wody. Umyć otwór w kierunku odwrotnym strumieniem ze strzykawki. Wszystkie zanieczyszczenia spowoduje wraz z wodą z przeciwnej strony.
3
Inny wariant: cienkiej metalowej tnącym, na przykład, od gitary, lub szpilką, igłą delikatnie oczyścić otwór dyszy tak głęboko, jak to możliwe. Następnie wtryskiwacz jeszcze i przepłukać strumieniem wody ze strzykawki.
4
Kolejna oryginalna propozycja – oczyścić otwór hydromasażem powietrza. Włóż dyszę ze zdjętą трубочками strzykawki i gwałtownie wycisnąć z niego powietrze. Lub użyć w tym samym celu автокомпрессор, podłączany do gniazda zapalniczki w samochodzie.
5
Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie pomogło, bez demontażu się nie obejdzie. Aby dobrze przeczyścić otwór, wyjąć urządzenie z samochodu. Podnieś maskę. Odłącz węże. Ścisnąć zatrzaski od wewnątrz-płatki wtryskiwacze i ostrożnie, aby nie uszkodzić farby, wyciągnij ją na zewnątrz.
6
Zanurzyć dyszę w roztworze na noc. Następnie dobrze spłukać. Jeśli urządzenie orientuje, wyjąć końcową tuleję. Wyjmij sprężynę i kulkę. Wszystko dokładnie umyć, oczyścić i zamontować ponownie.
7
Montaż wtryskiwaczy należy wykonać w odwrotnej kolejności do demontaŝu.
8
Skontaktuj się w myjni. Specjaliści za rozsądną cenę sprawdzą całą стеклоомывающую system samochodu i rozwiązują problemy.
Należy zwrócić uwagę
Należy zdjąć подводящую rurkę dyszy przy jej промывании wodą. Jeśli tego nie zrobisz, brud dostanie się do systemu spryskiwaczy i засорит coś innego – wąż lub silnik elektryczny. W najlepszym przypadku jest ona ponownie znajdzie się w wtryskiwaczu.

Stosowanie ostrych metalowych przedmiotów niebezpieczne możliwością uszkodzenia skalibrowane otwór, co prowadzi otwór w pracy. Lub prawdopodobieństwem выковырнуть natryskiwania piłkę z дырочкой, dostępny w niektórych rodzajach wtryskiwaczy. To znacząco wpływa na ciśnienie w układzie spryskiwacza. Bez niego normalnego rozprysku nie działa.

Porada
Jeśli dysze zatkane brudem regularnie, być może, do zbiornika z płynem do spryskiwaczy trafił jakiś śmieci. Kiedy będziesz czyścić dysz układu, umyć i zbiornik.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.