Jak aktywować klucz Lada Kalina

Aby aktywować klucz nowego samochodu – to znaczy włączyć pełny etat иммобилизатор, który nie pozwala na uruchomienie silnika bez użycia kluczyka. Zazwyczaj ten zabieg przeprowadzają pracownicy salonu samochodowego w przypadku sprzedaży maszyny, ale jeśli z jakiegoś powodu nie stało, kierowca jest w stanie poradzić sobie samodzielnie. Na Lade „Kalina” procedura aktywacji klucza ma kilka funkcji.

Jak aktywować klucz Lada Kalina

Instrukcja

1
W komplecie nowego samochodu musi być dwa klucze, nadający się do zamku zapłonu, – czerwony (szkolenia) i czarny z przyciskami (roboczy).
Dobrze, jeśli zwrócić uwagę na obecność obu kluczy jeszcze przy zakupie samochodu. Nie jest tajemnicą, że w niektórych salonach pracy klucz wydają się tylko do standardzie „Lux” samochodu Łada „Kalina”. Należy podać dostarczyć klucz roboczy, w przeciwnym razie nie będzie w stanie sami aktywować иммобилизатор, a w przypadku ewentualnych problemów ze standardowej alarmem będziesz w stanie sami sobie pomóc..
Więc, weź w ręce roboczy (czarny) i szkolenia (czerwony) klucze od samochodu.
2
Wsiądź do auta, zamknij drzwi. Włóż szkolenia klucz do stacyjki i przekręcić kluczyk w prawo do oporu. Usłyszysz trzy krótkie sygnały dźwiękowe. Wyciągnij szkolenia klucz.
3
Teraz trzeba szybko (nie więcej niż 5-6 sekund) włożyć do stacyjki czarny pracy klucz i przekręcić do oporu w zamku. Jeśli zrobiłeś wszystko na czas, to usłyszysz trzy krótkie sygnały dźwiękowe, a przez pewien okres czasu jeszcze dwa sygnały dźwiękowe.
4
Następnie w ciągu 5-6 sekund ponownie, należy włączyć zapłon na czerwono edukacyjnych kluczem. Ponownie poczekaj, aż trzech sygnałów dźwiękowych, a następnie jeszcze dwóch sygnałów dźwiękowych.
5
Jeśli wszystko poszło pomyślnie, a następnie wyłączyć zapłon. Uwaga – klucz musi pozostać w zamku. Poczekaj, aż pojedynczego sygnału dźwiękowego.
6
W krótkim okresie czasu (nie więcej niż 6 sekund) ponownie włączyć zapłon i policz do pięciu. Musisz poczekać aż pojedynczego sygnału dźwiękowego.
7
Jeśli wszystko jest w porządku, zobaczysz, jak мигнула światła awaryjne. Wyłączyć zapłon. Klucz pozostawić w zamku, dopóki nie zgaśnie kontrolka z wizerunkiem autka na panelu sterowania. Teraz można bezpiecznie korzystać z samochodu – on zabezpieczony przed kradzieżą.
Należy zwrócić uwagę
Przed rozpoczęciem procedury aktywacji klucza wlać pełny bak benzyny. W przeciwnym razie możesz się mylić w sygnałach dźwiękowych – oni mogą mówić o braku benzyny, a nie o pomyślnym przejściu procedury aktywacji.

Porada
Można uniknąć procedury aktywacji klucza, korzystając z zewnętrznej alarmem. Ale imobilizera ma wiele zalet w porównaniu z dowolnym alarmem – jeśli aktywowany klucz, to samochód nie będzie można odpalić w żaden inny sposób – tylko kluczem.
Jednak sądząc po opiniach właścicieli Progi „Kalina”, na tej maszynie иммобилизатор ma właściwość czasami wychodzić z ustroju. Przyczyną może być obcieknięcie dolej na powierzchni standardowej sygnalizacji. Aby uniknąć blokady zapłonu twojej maszyny w najbardziej nieodpowiednim momencie, doświadczeni kierowcy radzą szczelnie zawinąć иммобилизатор w folię. Po tej manipulacji problemów z иммобилизатором, zwykle nie zdarza.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.