Jak przechowywać kwiaty cięte

Przedłużyć życie kwiatów ciętych, aby dłużej radością oczu i przypominały o miłym wydarzeniu, zadanie nie tyle trudne, ile wymaga uwagi i pewnych wysiłków. Ale jeśli kupiłeś kwiaty na prezent z góry i chcesz, aby zachowały świeżość do uroczystości, lub boisz się, że przedstawione ci bukiet zbyt szybko więdną – trzeba ciężko pracować.

Jak przechowywać kwiaty cięte

Instrukcja

1
Jeśli sami срезаете kwiaty, rób to rano, gdy chłodny, lub przy dużym zachmurzeniu. Większość kolorów należy wyciąć w zarodku lub полураспустившимися (nie dotyczy astry, dalii, nagietka). Należy usunąć dolne liście, róże odetnij kolce. Jak najszybciej po cięciu opuść kwiaty do wody. Łodyga przy tym lepiej przyciąć pod kątem, raz naciskając go palcem, aby naczynia nie закупоривались powietrzem, można przyciąć bezpośrednio w wodzie. Łodygi drewnopochodnych roślin (bzu, czeremchy, jaśmin) można kruszyć uchwyt noża lub młotkiem. Dla kolorów jest potrzebna nie bardzo zimna, deszczowa, destylowanej lub filtrowanej wody, można użyć w pełni растаявший śnieg. Jeśli jest to niemożliwe – daj wodzie wodociągowej odstać kilka godzin i umieścić kwiaty w niej. Bzy i черемуху – najlepiej w ciepłej wodzie.
2
Sposoby świeżości kolorów różnią się w zależności od ich rodzaju. Przede wszystkim, to zimno. Kwiaty cięte można zostawić w normalnym codziennym lodówce, jeśli miejsce na to pozwala. Można wynieść na balkon lub po prostu zostawić w oknie – najważniejsze jest to, aby temperatura nie przekraczała 8-10os, optymalnie – 5-8oc. Tulipany i chryzantemy przy tym należy go zanurzać w wodzie nie warto – lepiej są przechowywane w „suchej” postaci.
3
Aby woda nie gniła, dodaj do niego specjalne środki („Pączek”, „Кризал”). Oni nie tylko mają właściwości antyseptyczne, ale i trochę karmić rośliny. Jako oczyszczania wody można umieścić trochę węgiel lub kawałek srebra (monetą, rzadko używaną biżuterię). Гвоздикам można zrobić roztwór alkoholu (nie więcej niż łyżeczka alkoholu na litr wody). Do róż i chryzantem stosować aspiryny (полтаблетки na 3 litry wody). Dobra nawożenie – łyżeczka cukru na 0,5 litra wody. Nie zapomnij, aby codziennie zmieniać wodę.
Należy zwrócić uwagę
Nie zostawiaj bukiety obok świeżych owoców (wydzielają szkodliwy dla kolorów etylen), przeciągi lub na słońcu.

Porada
Jeśli kwiaty już zaczęły zanikać, można je „ożywić”, umieszczając na noc w wypełnionej zimną wodą wanny lub owijając zwilżoną wodą papierem.

logo
Article Categories:
Różny

Comments are closed.