Jak przechowywać płatki róż

Świeże płatki róż w projektowaniu romantyczny wieczór i wesela symbolizują miłość i piękno. One tradycyjnie obsypany nowożeńców, zdobią małżeńską sypialnię. Róża jest nie tylko dekoracyjne, ale i lecznicze i odżywcze właściwości – z jej kwiatostany dżemy, przygotowują zabiegi kosmetyczne i lecznicze nalewki. Między separacją dziewczyna na płatki i ich wykorzystaniem może upłynąć czas, i ważne jest, aby prawidłowo zapisać aromatyczny surowce.

Jak przechowywać płatki róż

Trzeba

  • – netto tara;
  • – lodówka i balkon;
  • – gaza;
  • – papier lub płótno.

Instrukcja

1
Kupuj tylko świeże płatki róż, jeśli chcesz długo przechowywać je. Dowiedz się, jakie kwiatowe sklepy oferują wybór, jednorodny surowiec. Należy je zapakować w specjalną netto opakowania, na przykład, w wiklinowe kosze. Podczas przenoszenia delikatnych różowych płatków ważne jest, aby nie tylko dostarczyć je w jednym kawałku, ale i zapewnić cyrkulację powietrza.
2
Złóż zamówienie dużej ilości płatków z wyprzedzeniem, aby dostawca mógł w porę go przygotować. Залежавшиеся niejednorodne różowe płatki – złe dekoracji. Słaby kwiatostany mogą po prostu nie mogę się doczekać wakacji. Jeśli potrzebujesz niewielką ilość płatków do widzenia lub dekoracji wnętrz, najlepiej zamówić i dostarczyć je dzień w dzień. Świeży materiał do dekoracji ślubu (a go potrzebował dużo) zaleca się kupić za dobę do uroczystej chcesz.
3
Połóż opakowanie z aromatyczny surowcem w chłodne miejsce (np. na balkon lub warzyw w komorze lodówki). Tak można zapisać płatki róż w ciągu dnia w nienaruszonym stanie, nie pozwalając im przedwcześnie wysychają. W temperaturze pokojowej są one upadną i dziesięć godzin. Zauważono, że czerwone płatki róż są przechowywane dłużej, dlatego warto wybrać właśnie tę szlachetną kolorystykę.
4
Przechowywać różowe płatki można i w suchym stanie. To dobry surowiec do produkcji różnych kosmetycznych i medycznych mieszanek, a także aromatycznych związków. Suszone kwiaty cięte, róże można w całości, wiszące ich głowami w dół. Owiń kwiatostany warstwą czystej marley – jest to gwarancja, że płatki zachowują swój delikatny zapach i nie пропитаются pyłem.
5
Suszone róże można i na arkuszach papieru lub dużym płótnie, pokryta od góry gazy. Nie zapomnij okresowo odgrzebywać surowce. W pomieszczeniu powinna być temperatura w pomieszczeniu, bez gwałtownych wahań.
6
Przez kilka tygodni zdemontować suszone kwiaty na poszczególne płatki i używać ich zgodnie z przeznaczeniem. Przechowywać suszone płatki róż należy w suchym безветренном miejscu, z dala od promieni słonecznych. Staraj się używać ich w ciągu roku, inaczej róże stracił swoją uzdrawiającą moc.
Należy zwrócić uwagę
Nie zaleca się stosowania w gabinetach kosmetycznych i leczniczych wyblakłe kupione kwiaty, ponieważ zwykle są one przetwarzane chemicznie. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku – jest to róż z własnej działki, lub zakupione u znajomego miejsce zamieszkania lato.

logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *