Jak pozbyć się zbędnych rzeczy

Jeśli w domu nie ma już wolnych szafek, półek i szuflad, a nowych rzeczy jest coraz więcej, to znaczy, że nadszedł czas, aby pozbyć się starych. Zorganizować duży rozbiórka mienia, po którym przedmioty znajdą trwałe i wygodne miejsca, a zbędne będą na zawsze „wyrzuceni” z mieszkania.

Jak pozbyć się zbędnych rzeczy

Instrukcja

1
Rozbieraj rzeczy stopniowo – na przykład, w jednym pokoju lub przynajmniej jednej szafie w tygodniu. Zacznij w gubienia oczywiste śmieci, pustych opakowań, puszek i butelek, starych gazet. Złożyć to wszystko w worki i natychmiast wynieś z domu, żeby nie było pokusy zajrzeć w pakiet i wyciągnąć z niego coś.
2
Wyciągnij wszystkie pudełka zarówno na antresoli jak i z kredensy. Jeśli rzeczy zapisanych tam, nie zostały zgłoszone w ciągu kilku lat, są szanse, że w ogóle nie są potrzebne. Śmiało wrzucać непарную i mocno поношенную buty, zepsuty sprzęt gospodarstwa domowego, stare baby podręczniki i materiały pozostałe z poprzedniej naprawy.
3
Переберите szafy i bielizny, komody. Wszystkie rzeczy podzielić na dwie części: to, co nosisz stale i to, że nie popyt. Ubrania z pierwszej kategorii powrotem do szafy. Pozostały ocenić jeszcze raz. Wszystko, потерявшее pierwotny wygląd, bardzo поношенное i nie jest odpowiedni dla rozmiaru od razu zapakować w worki na śmieci. Dobre rzeczy, które szkoda wyrzucić, odłóż do pudełka – można je zaproponować znajomych lub krewnych, zanieść do punktu zbiórki pomocy najuboższym lub do kościoła.
4
Oddzielna praca – sortowanie biblioteki. Переберите książki i zostawić tych, co jeszcze nie zdążyli przeczytać lub planujesz polaczone. Bestsellery-żył, detektywi w papierowych okładkach i innych jednorazową literaturę zapakować i zabrać w najbliższą bibliotekę lub szpitala. Tak samo można postąpić z błyszczących czasopism. Jeśli chcesz zapisać żądane informacje, вырвите stronę i na dole to do folderu. W rezultacie, zamiast całej półki czasopism dostaniesz cienką teczkę z kilkoma kartkami wewnątrz.
5
Zaczynając sortowanie rzeczy, nie zatrzymuj się na małym. Zastanów się, czy potrzebujesz stare szafy lub niewygodne fotele. Jeśli nie, pozbądź się ich. Nie musisz wyrzucać dobre meble. Znajdź portale internetowe, gdzie można sprzedać lub oddać za darmo. Umieść ogłoszenie – nie jest wykluczone, że w tym samym dniu otrzymasz ofertę kupna. W podobny sposób można pozbyć się niepotrzebnych naczyń, zabawek, sprzętu sportowego, nieudanych prezentów.
6
Masz zgromadził wiele podobnych drogich sercu przedmiotów – fiolki z pod duchów, magnesów, popielniczek? Zastanówcie się – a jeśli to nie przypadkowy śmieć, jak uważają zwierzęta, a aktualna kolekcja? Wyrzuć losowe egzemplarze, a pozostałe wytrzeć z kurzu i umieścić w szklanych gablotach.
7
Nie należy wyrzucać rzeczy gospodarstw domowych bez ich zgody. Dziecięce rysunki, niezrozumiałe „ostrza” męża, mamy suknia ślubna – wszystkie te rarytasy mogą być drogi do swoich krewnych. Spróbuj ich przekonać rozstać się z rzeczami, z własnej woli. Jeśli porozumienia nie udało się osiągnąć, pogódźcie się z tym – twoje zwierzęta też mają prawo na małe słabości.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.