Jak pozbyć się moli spożywczych

Przemysł spożywczy mol to taka ataku, który uruchomi się skandalicznie łatwo, a to wyprowadzić ją bardzo, bardzo trudne. Ona dosłownie uderza sobą wszystkie sypkie produkty, jej larwy wkradają się w najbardziej odległych miejscach, więc bez ogłoszenia módl się do brutalnej wojny wytępić owady nie uda.

Przemysł spożywczy mol uderza sypkie produkty w kuchni

Instrukcja

1
Mol włamuje się do domu bardzo prosty sposób. Każdy z zakupionych pakietów z mąką, kaszą lub cukierkami może zawierać jaja , z których klapa larwy, a twoja kuchnia będzie zanieczyszczona. Więc weź się za zwyczaj wszystkie sypkie substancje od razu po zakupie przesypujemy do szczelnie zamykane pojemniki. Nawet jeśli któryś z produktów i okaże się infekować, dalej zamkniętej puszki mol nie rozprzestrzeni.
2
Jeśli jednak zauważysz już raczkuje białe larwy o długości do 1 cm z ciemną głową lub, co gorsza, beztroski fruwające owady, należy natychmiast podjąć radykalne środki. Obejrzyj cały zapas produktów sypkich, do których mogła uzyskać dostęp mol. Выкидывайте bezlitośnie wszystkie otwarte worki, torby i banki, inaczej nie działa. Пожалев 1 kilogram kaszy, można infekuje zjedzony przez mole wszystkie kolejne produkty, które można zabrać do domu.
3
Dokładnie umyć wszystkie szafki i półki najpierw wodą z mydłem, a następnie roztworem octu. Nie zapomnij o szczelin, w których mogą ukrywać rzeczy larwy owadów. Przewietrzyć kuchni i obserwuj 2-3 dni, nie pojawią się, czy w pomieszczeniu nowe owady. Jeśli nie, to będzie można powiedzieć, że operacja powiodła się, można zacząć kupować nowe produkty, które należy od razu rozłożyć na szczelny banków.
4
Na półkach między bankami warto rozłożyć specjalne pułapki na mole, na wypadek, gdyby szczególnie ciężkiej insekt udało się gdzieś ukryć. W słoiku z zboża i mąki umieścić w oczyszczonego зубчику czosnku. Na zapach produktów nie ma to żadnego wpływu, a odstraszy mole.
5
W ciągu najbliższych 2-3 tygodni sprawdź produkty przed użyciem. Aby nie dopuścić do penetracji módl się do ciebie od sąsiadów, zabezpieczyć otwory wentylacyjne nylonowym pończochą lub gęstą siatką. Przecież wiadomo, że każdy atak łatwiej предовратить, niż potem się z nią walczyć.
Porada
Rozłożyć w kuchennych szafkach suszone bukiety lawendy. Mole nie toleruje lawendowy zapach.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.