Jak pozbyć się płynu w kolanie

Zapalenie płynu stawowego w stawie kolanowym dzieje się w wyniku urazu, zakażenia lub choroby reumatyczne. Również przyczyną choroby może być alergia lub hemofilia. Leczenie zapalenia błony maziowej w zależności od przyczyn jej występowania. Rozróżnia się dwie postacie choroby – ostre i przewlekłe. Ostre zapalenie błony maziowej towarzyszy ból, może spowodować wzrost temperatury. Chroniczna choroba charakteryzuje się okresowe gromadzenie opłucnej, rozmyta ból i rozwój деформирующего choroby zwyrodnieniowej stawów.

Jak pozbyć się płynu w kolanie

Trzeba

  • – liść kapusty;
  • – aloes, bylica piołun, propolis, wódka;
  • – korzeń żywokostu, serek topiony tłuszcz.

Instrukcja

1
Podczas nabrzmiewania stawu kolanowego należy zwrócić się do lekarza do lekarza uraz. Leczenie ma na główną przyczyną zapalenia błony maziowej i leczenie stawu kolanowego. Tradycyjna medycyna oferuje chirurgiczne rozwiązanie problemu lub nakłucie płynu stawowego. Jeśli płyn pojawił się po raz pierwszy, zazwyczaj oferują jej pompowanie. Po kilku zabiegach przebicie, leczenia chirurgicznego.
2
Można również skorzystać z doświadczeń medycyny ludowej. Najprostszym, a jednocześnie bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się płynu w kolanie jest kompres z капустным blachą. Weź kartkę, surówka z białej kapusty, lekko wyrównać jego uchwyt noża lub drewnianym młotkiem. Umieść arkusz na kolana, przykryć od góry perforowaną cellophane i zabezpieczyć bandażem. Procedurę należy wykonywać raz na dobę. Kurs leczenia – 14-28 dni, choć ulga następuje do 3-4 procedurze.
3
W leczeniu przewlekłego zapalenia kaletki przygotować w następujący sposób. Weź 50 g liści aloesu, drobno posiekać i umieścić w słoiku 0,5 litra.
4
Dodaj 3 łyżki posiekanych liści piołunu 20 g rozdrobnionego propolisu. Wlać zawartość puszki wódką do góry, zamknij szczelnie pokrywką i postawić na 2 tygodnie w ciemne miejsce.
5
Filtrując zawartość puszki należy przyjmować po 10 ml cieczy wewnątrz, z 30 ml mleka.
6
Ponadto, na chore kolano w ciągu 14 dni robić na noc okłady z przygotowanym składem.
7
Bardzo skutecznie w tej chorobie pomagają leki z żywokostu. Weź 1 część rozdrobnionych w proszku korzenia żywokostu i wymieszać z dwoma częściami stopionego tłuszczu. Umieścić na łaźni wodnej na 2,5-3 godziny.
8
Zdjąć z kąpieli wodnej, pozostawić w ciągu 24-36 godzin. Weź kawałek lniany serwetki, obficie smarować ją maścią przygotowaną i nałóż na kolana. Z góry przykryć ubiegać się o nie kompresji ściernym i zabezpieczyć elastycznym bandażem. Izolować dodatkowo wełniany szalik. Kurs leczenia – 14-28 dni w zależności od stanu kolana.
Należy zwrócić uwagę
Nieprawidłowe i nieterminowe leczenie zapalenia błony maziowej może prowadzić do тугоподвижности lub unieruchomienia stawu kolanowego.

logo
Kategoria:
Leczenie chorób

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.