Jak pozbyć się metaliczny posmak w ustach

Metaliczny posmak w ustach może pojawić się z wielu powodów, przy czym zupełnie inna. To zatrucie arszenikiem lub solami metali ciężkich, i przyjmowanie niektórych leków, choroby przewodu pokarmowego, niedokrwistość z niedoboru żelaza, zapalenie migdałków. Protezy wykonane z metali, choroby przyzębia – również częsta przyczyna tego zjawiska.

Jak pozbyć się metaliczny posmak w ustach

Trzeba

  • – czosnek, olej roślinny, sok z cytryny;
  • – alkoholowa nalewka z propolisu;
  • – nadtlenek wodoru 3%, soda spożywcza, sok z cytryny;
  • – węgiel aktywowany, mleko.

Instrukcja

1
Metaliczny posmak w ustach może pojawić się przy obniżonej kwasowości soku żołądkowego. Do jej normalizacji przygotować następujący skład. Wlać полулитром nierafinowanego oleju słonecznikowego dwie posiekane głowicy oczyszczonego czosnku średniej wielkości. Przez dobę w przygotowany skład, dodać sok z 2 cytryn. Dokładnie wszystko wymieszać, umieścić słoik z zawartością w ciemne miejsce na tydzień. Чесночное olej brać po 10 ml trzy razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem. Kurs leczenia – 3 miesiące. Po miesięcznej przerwie kontynuować leczenie do pełnego wyzdrowienia – metaliczny smak zniknie.
2
Нередкой przyczyną metaliczny smak w ustach, jest krwawienie z dziąseł. W pierwszej kolejności należy skonsultować się z dentystą. Najczęstszą przyczyną krwawienia – choroby przyzębia. Oprócz leków i физиолечения, zgodnie z zaleceniem lekarza, spróbuj leczenie środkami medycyny ludowej.
3
Bardzo skuteczne płukanie wodno-alkoholowy nalewka z propolisu (20 kropli na 100 ml wody) lub nadtlenku wodoru z sody oczyszczonej i sokiem z cytryny. Weź ? łyżeczki sody oczyszczonej, dodać 7 kropli nadtlenku wodoru 3%-noe i dodając 3-5 kropli soku z cytryny, dokładnie wymieszać. Nałóż przygotowany skład na dziąsła i wmasować je palcem wskazującym. Zostaw skład w jamie ustnej na 10-12 minut. Następnie należy przepłukać usta ciepłą wodą. Kurs leczenia 14-21 dni.
4
Uczucie metalu w ustach daje rtęć, arsen, miedź, ale zmierzyć się z tymi substancjami w życiu codziennym, można nie często. Tego rodzaju zatrucia organizmu cierpią zazwyczaj pracownicy zakładów chemicznych, specjalistycznych laboratoriów zakładów i fabryk. Po wyświetleniu metalicznego smaku zaleca się wezwać zespół „pogotowia”. Podczas oczekiwania należy wypłukać żołądek, weź tabletki węgiel z obliczeń 1 tabletka na 10 kg masy ciała poszkodowanego. Można również pić mleko.
5
W każdym razie, metaliczny smak w ustach – zjawisko nieprawidłowe i wymaga wyjaśnienia jego przyczyn. Dlatego bez konsultacji specjalistów – lekarza stomatologa, gastroenterologa, lekarza się nie obejdzie.
logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *