Jak pozbyć się pleśni na buty

Buty, хранившаяся w wilgotnym pomieszczeniu, staje się nieprzyjemny zapach pleśni. Nosić takie coś nie jest zalecane, ponieważ pleśń szkodzą skórze nóg. Jeśli ci szkoda wyrzucić buty lub buty, spróbuj pozbyć się pleśni.

Jak pozbyć się pleśni na buty

Trzeba

  • – detergentów;
  • – amoniak;
  • – wódka;
  • – kwas octowy;
  • – sól;
  • – kwas borowy;
  • – krem do obuwia;
  • – dezodorant.

Instrukcja

1
Dobrze umyć buty w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu, dodać trochę chloru, aby produkować i dezynfekcję. Szczególną uwagę zwróć na wewnętrznej części buta. Jeśli buty są wykonane z kiepskiego materiału, to lepiej nie narażać długotrwałego kontaktu z wodą.
2
Wymieszać amoniaku z wódką. Po całkowitym wyschnięciu butów starannie wytrzeć ją przygotowanym roztworem z obu stron. Ponownie wrzuć do wyschnięcia na kilka dni.
3
Praca w buty słabym roztworem kwasu octowego, jeśli amoniaku i wódki nie było w domu. Nie należy używać неразбавленную kwas octowy esencję – nie tylko uszkodzić buty, ale i uzyskaj poważne oparzenia skóry.
4
Wsypać buty sól i odstawić na 2-3 dni, jeśli poprzednie procedury nie udało się pokonać zapach pleśni. Sól nie tylko продезинфицирует buty, ale i wchłonie nieprzyjemny zapach. Silny środek kwas borowy. Ale nie całkiem bezpieczne, można zepsuć rzecz.
5
Dopasuj buty na balkon, jeśli w tej chwili na ulicy utrzymuje się minusowa temperatura. To pomoże w końcu pozbyć się zapachu pleśni. W zasadzie, promienie słoneczne mają również właściwości dezynfekujące. Więc jeśli znajdziesz заплесневелую buty latem, to nie rozpaczaj. Umieść ją na zewnątrz, na kilka dni.
6
Praca w buty kremem, aby przywrócić im blask i kolor. W sprzedaży można spotkać i specjalne pochłaniacze zapachów do butów. Jeśli wydaje ci się, że lekki nieprzyjemny zapach nadal pozostał, to poszukaj to narzędzie w sklepach z twojego miasta. Zamiast specjalnego narzędzia podejdzie i spray do stóp. Praca buty od środka i poczekaj, aż wyschnie.
Porada
Przechowywać buty w suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Wilgoć nie tylko prowokuje pojawienie się pleśni, ale i skraca okres noszenia butów.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.