Jak pozbyć się muszek w ziemi

Rośliny w doniczkach nadają szczególny komfort w mieszkaniu, uzupełniają projekt i po prostu cieszą oko swoim kwitnieniem. Ale przy hodowli kwiatów można spotkać się z takim problemem, jak kwiatowy muchy, które składają larwy w glebie i wyrządzić nieodwracalne szkody dla korzeni roślin. Pozbyć się ich można zarówno za pomocą środków ludowej, jak i specjalnych preparatów chemicznych.

Jak pozbyć się muszek w ziemi

Trzeba

  • – popiół lub piasku;
  • – перманганат potasu;
  • – szare mydło;
  • – zapałki;
  • – skórki skórki;
  • – czosnek;
  • – chemiczne preparaty przeciw muszki.

Instrukcja

1
Pierwszą rzeczą, którą warto oddzielić zainfekowane doniczki z kwiatami od zdrowych, rozmieść je w różnych pomieszczeń. Muchy są болотистыми owady i pojawiają się w переувлажненной i закисшей glebie, ona i jest idealnym środowiskiem dla rozwoju i funkcjonowania grzybów комариков. Ogranicz roślina jakiś czas podlewania, osuszyć почвогрунт. Подсохшая ziemia będzie już przyzwyczajona środowiskiem dla siedliska tych pasożytów.
2
Zdjąć wierzchnią warstwę gleby (około dwa centymetry) i подсыпьте warstwa popiołu lub прокаленного piasku, w ten sposób można uzyskać подсушивающий efekt. Piasek i popiół nie daje ziemi zbierać się wilgoć, tworzy zawór efekt, który zapobiegnie dalszemu rozwojowi muszki.
3
Rozpuścić kilka kryształków nadmanganianu potasu w wodzie, aby był lekko różowy roztwór. Опрыскайте roślin i górna warstwa gleby za pomocą rozpylacza. To rozwiązanie pomoże nie tylko do dezynfekcji gleby i pozbyć muszek, ale i służy jako doskonały nawóz dla roślin. Roztwór nadmanganianu potasu można zastąpić wodą z mydłem.
4
Najbardziej bezpieczny, oszczędny i bardzo skutecznym sposobem walki z kwiatów мошкой jest zastosowanie siarki. Aby obsłużyć jedna doniczka, zainfekowany мошкой, konieczna tylko cztery mecze. Skręć w ich siarkowych głowami w dół i wetknąć w ziemię, a następnie lekko zwilżyć wierzchnią warstwę gleby.
5
Wbij w ziemię kilka świeżej skórki pomarańczowej skórki lub rozłożone na powierzchni gruntu pokrojony na plasterki czosnek. Kup w kwiaciarni specjalny preparat do walki z мошками, dobro, istnieje ich wiele („Актару” lub „Thunder-2”). Narzędzia te należy rozcieńczać w wodzie zgodnie z instrukcją. Podlewamy glebę tymi środkami chemicznymi tylko w obecności larw i muszki w doniczce.
6
Jeśli ci nie pomogły wszystkie powyższe wskazówki, to musisz zmienić całą ziemię. Delikatnie wyjmij roślinę z doniczki i отряхните ziemię, staraj się przy tym nie uszkodzić korzeni. Przepłukać korzenie pod strumieniem wody o temperaturze pokojowej i wsypać nowej gleby, wstępnie прокаленной w piekarniku, aby uniknąć ponownego zarażenia się dziewczyna. Wlać słabym roztworem nadmanganianu potasu.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.