Jak pozbyć się nowotworu

Naczyniak — to łagodny naczyniowego guza. Występuje głównie w dzieciństwie, może jednak pojawić się u osoby dorosłej. W zależności od wielkości, rodzaju i lokalizacji edukacji mogą być stosowane różne metody leczenia.

Jak pozbyć się nowotworu

Instrukcja

1
Istnieją 4 rodzaje naczyniaków. Prosta znajduje się na powierzchni skóry, naczyniaki — pod skórą. Mieszana łączy w sobie cechy proste i кавернозной. I wreszcie, mieszana składa się z różnych tkanek. Naczyniaki mogą powstawać zarówno w jednym egzemplarzu, jak i wielokrotnie na różnych częściach ciała. Najbardziej skomplikowane przypadki porażenia naczyń guza narządów wewnętrznych.
2
Po wykryciu czerwony lub niebiesko-fioletowy bezbolesnego edukacji odnieść się do onkologa lub sosudistomu chirurga. Specjalista określi rodzaj guza i wybierze najbardziej odpowiedni sposób leczenia.
3
Jedną z najprostszych metod leczenia naczyniaków jest склерозирующая terapia. Jej zaletą jest brak silnego krwawienia i możliwość wykonać zabieg bez hospitalizacji. Jednak leczenie może być bolesne, musi być długa i często powoduje powikłania w postaci oparzeń otaczających tkanek склерозирующими substancjami.
4
Chirurgiczne metody leczenia naczyniaków jest jednym z najstarszych. Jednak on nie utracił swoją aktualność po dziś dzień. Jeśli naczyniowego guza znajduje się głęboko i istnieje możliwość, aby ją usunąć całkowicie, to lepiej uciekać się do operacji, nie czekając, aż edukacja rośnie do ogromnych rozmiarów.
5
Jeśli naczyniak znajduje się w trudno dostępnym miejscu, szybko rośnie w wielkości i nie może być usunięty chirurgicznie, można odwołać się do radioterapii, lub leczeniem radioterapią. Pozbyć się edukacji w taki sposób się nie uda, jednak wstrzymać jej wzrost i stabilizację wymiarów jest możliwe.
6
Jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia naczyniaków — fotokoagulacja. Jest dobry w tym, co pozwala pozbyć się nowotworu w końcu. Prawdopodobieństwo wystąpienia nawrotu jest bardzo małe. Jednak ta metoda nie zawsze może być stosowany w leczeniu nowotworów u dzieci, a ponadto pozbyć się dużego naczyniaka z jego pomocą bardzo trudne.
7
Czasami do leczenia naczyniaka prowadzona jest terapia hormonalna. Najczęściej do tego celu stosowany jest prednizon. Kurs leczenia trwa około miesiąca i w razie potrzeby może być powtarzany później przez jakiś czas. Jednak terapia hormonalna jest w stanie tylko wstrzymać wzrost guza. Uwolnić się od niej w końcu ona nie jest w stanie.
8
Szeroko rozpowszechniony kriogeniczne metoda leczenia naczyniaków. Usuwanie edukacji odbywa się za pomocą ciekłego azotu. Metoda może być stosowana w każdym wieku i w dowolnym miejscu na ciele. Do leczenia rozległych naczyniaków może wymagać kilku zabiegów.
logo
Article Categories:
Leczenie chorób

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *