Jak pozbyć się nawyku dłubać w nosie

Trudno znaleźć człowieka, który nigdy nie miał nałogów. Wiele nieprzyjemnych dla otoczenia czyny popełniają nieświadomie, nie kontrolując swoje działania. Jeśli pozbyć się nawyków obgryzanie paznokci, drapanie się w głowę, dłubać w nosie jeszcze w dzieciństwie, dziecko uczy się kontrolować swoje działania, co tylko pozytywnie wpłynie na jego dalsze życie.

Jak pozbyć się nawyku dłubać w nosie

Trzeba

  • – jednorazowe chusteczki;
  • – łagodzące krople.

Instrukcja

1
Ковыряние w nosie może prowadzić do infekcji, które uczą na błonę śluzową nosa, przez rany brudnymi paznokciami. Są nawet przypadki wybijania przegrody nosa palcami. Ważne jest, aby zrozumieć, że te fakty nie zagrożenia, a rzeczywistość.
2
Jeśli istnieje realna potrzeba oczyścić nos, używać jednorazowych chusteczek. Nieświeże chusteczkę – piękny dostawca wirusów i bakterii, które dobrze zakorzenić się w osłabionym katar organizmie. Jednorazowe miękkie chusteczki – najlepsze narzędzie w tej sytuacji.
3
Za każdym razem, gdy zauważysz, że twój palec już w nosie, wyjąć go. Kontroluj swoje pragnienia. Nie pozwól, jego ruchy stają się odporne refleksem. Обрывайте każdą swoją próbę wsadzić palec w nos, nawet będąc w samotności.
4
Wyobraź sobie, że jesteś stale na ludziach, aby strach przed wstyd się zatrzymywał ciebie. Przecież, będąc w pracy lub w sklepie, masz ochotę na znacznie mniej czasu ковырянию w nosie. To znaczy, że twoja podświadomość kontroluje swój nałóg, przynajmniej w miejscach publicznych.
5
Kup inne nawyki, które pomogą pozbyć się szkodliwych. Codziennie rano dobrze podczas mycia вычищайте nos, aby odpady nie drażni błony śluzowej nosa. Można użyć specjalnych kropli, łagodzące uschnięte zaznaczenia. Jeśli u ciebie będzie całkowicie czysty nos, żadnej swędzenie nie przypomni ci o jego istnieniu.
6
Zetnij wszystkie paznokcie na krótko, aby nie było dłubać. Spójrz na siebie w lustrze, gdy palec znajduje się w nosie. Na pewno nie znajdziesz to atrakcyjne widowisko. Wyobraź sobie, że właśnie tak was widzą otoczenia. Myśl o tym pomoże zatrzymać się w razie potrzeby bawić się w nosie.
7
Znajdź pracę dla swoich palców. Zacznij zbierać puzzle, haftować lub majstrować coś pożytecznego. To uspokoi twoje nerwy i stopniowo eliminuje szkodliwe i nieprzyjemne nawyki dłubać w nosie.
logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.