Jak pokonać nałóg

Praktycznie każdy człowiek ma złe nawyki, które szkodzą jego zdrowiu, urodzie, lub po prostu niemili innych. Слабовольные ludzie twierdzą, że nie mogą oprzeć się pokusie, ale ci, którzy silna wola, mogą przezwyciężyć swoje złe nawyki.

Jak pokonać nałóg

Instrukcja

1
Określ dokładnie, co daje zły nawyk. Może chcesz się zrelaksować, выкурив papierosa. Pracownicy biurowi na pewno zauważyliście, jak ich koledzy palacze co godzinę wędrują w nim pomieszczenie dla palących, urządzając sobie dziesięć minut przerwy i dzielenia się ważnymi wiadomościami, podczas gdy inni nadal pracować – trudno jest zrezygnować z takiego zwyczaju. Spróbuj zrelaksować się w inny sposób. Zamknij oczy, skręć dokumenty robocze i niech się usiąść na pięć minut w ciszy albo wyjść do kumpli w nim pomieszczenie dla palących nie z papierosem, a z kubkiem herbaty. W ten sposób otrzymasz swoją przerwę, i nie będzie musiał odpoczywać kosztem swojego zdrowia.
2
Ostrzegaj swoje nawyki. Jeśli lubisz jeść chipsy przed telewizorem, idąc z pracy do domu, można zapomnieć sklep stroną. Jest mało prawdopodobne, że będziesz chciał potem specjalnie biec za ulubionym szkodliwej żywności. Jeśli obgryzasz paznokcie, oglądając melodramatów, zajmij ręce haftu lub dzianiny.
3
Poproś bliskich, aby ci pomóc. Oni chętnie będą za każdym razem bić cię po plecach, gdy ссутулитесь i opuść ramiona.
4
Вознаграждайте się za małe zwycięstwa nad swoimi słabościami. Jeśli w ciągu tygodnia nie uchwytali stres słodyczami, iść w weekend do sklepu i kup sobie w nagrodę ulubioną szminkę.
5
Kontroluj swoje działania. Wiele osób nieświadomie zaczynają obgryzać paznokcie, dłubać w nosie, подкуривают kolejną papierosa, podczas gdy ich mózg zajęty oglądaniem filmu lub rozmową.
6
Jeśli jeszcze nie jest gotowe rozstać się z nałogiem, zbliż jej konsekwencje dla zdrowia do minimum. Niskokaloryczne warianty produktów i papierosy o niskiej zawartości nikotyny pomogą ci w tym.
7
Warto powiedzieć o tym, jak walczyć z nałogami małych dzieci. Większa część z nich pojawia się u dziecka z braku uwagi, a swoimi działaniami on выпрашивает masz odpowiedź na jego obecność, niech i negatywną. Spokojnie wyjaśnij dziecku, że ковыряние w nosie i nadużywanie przekleństw niewymownie przykre dla ciebie, i odtąd bądź bardziej uważny na potrzeby swojego syna lub córki.
logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *