Jak pozbyć się zapachu cebuli na rękach

Cebula zawiera w sobie wiele cennych substancji, a bez niego trudno wyobrazić sobie gotowanie różnych dań. Jednak jego ostry zapach, pozostający na rękach i разделочном instrumencie długo po шинковки, cieszy daleko nie wszystkich. Pozbyć się zapachu cebuli na rękach, można, przy użyciu dostępnych środków domu.

Jak pozbyć się zapachu cebuli na rękach

Trzeba

  • – sok z cytryny;
  • – ocet;
  • – fusy;
  • – sól.

Instrukcja

1
Weź tabela 9-procentowy ocet, nasączyć nim wacik i przetrzeć ręce. To uwolni skórę od zapachu cebuli. Można używać na kuchni specjalny atomizer, w którym w szklance wody rozwiedziona łyżka octu. Rozprysk takiego narzędzia na ręce i powierzchnie robocze, контактировавшие z cebulą, eliminuje nieprzyjemny zapach. Ponadto, ocet przyczynia się do dodatkowej dezynfekcji i niszczenia drobnoustrojów.
2
Zwilż ręce wodą, po czym w ciągu kilku sekund wmasować je z niewielką ilość drobnej soli. Następnie opłucz skórę wodą i zapach cebuli na rękach zniknie. Jeszcze bardziej skutecznie walczy z podobnym zapachu zastosowana fusy, której również masują skórę.
3
Umieść roztwór z dwóch szklanek wody, łyżka soli i łyżeczki sody. W tym roztworze moczyć ręce w ciągu kilku minut. W tym roztworze można również prać noże lub deski do krojenia, za pomocą których измельчался cebula.
4
Weź cytryny, pokroić go na dwie połowy i dokładnie wytrzeć ręce jego cięcia. Sok z cytryny pomaga usunąć zapach cebuli. Można po prostu wycisnąć kilka łyżek soku z cytryny i umyć nim ręce.
5
Kup do kuchni specjalne mydło w płynie, który posiada właściwości pokonać ostry zapach. Niektórzy producenci umieścili te środki właśnie do kuchni, ponieważ są one łatwiej radzą sobie z zapachami. Jeśli po pierwszym myciu zapach jest obecny, należy umyć ręce ponownie.
6
Wystarczy swoisty środek ludowej oferuje użyć dowolny przedmiot ze stali nierdzewnej, które należy pocierać ręce. Zapach cebuli zniknie, ale wtedy skóra będzie pachnieć żelazem.
Porada
Najprostszym sposobem dla każdego, kto czuje zapach cebuli na skórze nawet po umyciu rąk mydłem to zastosowanie w kontakcie z cebulą gumowych rękawic. Nie jest zbyt wygodne, ale absolutnie wiarygodne.

logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *