Jak poprawić ogrzewanie w samochodzie

Jeśli w samochodzie jest zimno w mrozy, a piec nie pomaga, to możesz samodzielnie poprawić ogrzewanie. Dużą popularnością obecnie cieszą się dodatkowe źródła ogrzewania.

Jak poprawić ogrzewanie w samochodzie

Instrukcja

1
Można ustawić na samochód wodne ogrzewanie postojowe. Ich również nazywany offline ciekłymi отопителями. Wodne ogrzewanie postojowe należy zamontować w komorze silnika. Podłącz go do sieci pokładowej pojazdu, system podawania paliwa, a także w układzie chłodzenia samochodu. Paliwo będzie pochodzić z systemu i сжигаться w komorze spalania. W tym momencie odbywa się podgrzewanie cieczy w wymienniku ciepła. Pompa następnie pompy tę ciecz po całej rzeszy. W rezultacie personel grzejnika szybciej się ogrzewa. Wentylator pieca będzie cios gorące powietrze do wnętrza samochodu.
2
Są podgrzewacze z elektronicznym sterownikiem i pilotem ZDALNEGO sterowania. Na takich systemach można ustawić czas włączenia, czas pracy, a także tryby mocy. Ponadto, użytkownik jest dostępny automatyczny tryb. Podgrzewacz na takiej konfiguracji będzie sam zmieniać moc dla parametrów temperatury.
3
Wodne ogrzewanie postojowe dobrze nadaje się do samochodów, gdzie słaba natywny piec. Dość często problemy z ich podgrzewania silnika powstają z powodu awarii termostatu. On nie musi od razu puszczać płyn do wielkiego kręgu. Należy również zwrócić uwagę na chłodnica pieca. Jeśli jest bardzo brudny, to do wnętrza ciepłe powietrze będzie wiał bardzo słabo. Jeśli system jest w pełni sprawna, a ciepła nie brakuje, to zaleca się, aby zainstalować podgrzewacz.
4
System dodatkowego ogrzewania również odnoszą podgrzewane fotele, podgrzewanie oleju napędowego i płyn do spryskiwaczy. Na pewno dane urządzenia są bardzo przydatne, jednak pozwolić sobie na taką przyjemność może nie każdy kierowca. Koszt podgrzewania foteli wraz z instalacją można porównać z kosztem ciekłych podgrzewaczy, a SPRAWNOŚĆ od niego znacznie niższa. Koszt podgrzewania oleju napędowego trochę powyżej kosztów autonomicznego podgrzewacza.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.