Jak umyć pieca w samochodzie

W zimie jak nigdy dotąd staje się palącym problemem ogrzewania wnętrza samochodu, i, jeśli chłodnica układu ogrzewania twój auto jest zatkany brudem, na ogrzewanie wymaga coraz więcej czasu. Aby zapewnić dobry dostęp ciepłego powietrza, należy przemyć je piec w samochodzie, a najłatwiej to zrobić, nie przebierając się cały panel sterowania.

Jak umyć pieca w samochodzie

Trzeba

  • – dwa węża;
  • – opaski i taśmy FUM;
  • – sprężarka;
  • – odkurzacz;
  • – pompa;
  • – pojemność do spuszczania płynu;
  • – kwas антинакипин, specjalne środki do czyszczenia chłodnicy itp.

Instrukcja

1
Ożywcze osłona przestrzeni swojego samochodu i znajdź dwa węże wychodzące z pieca. Uwolnij te węże, w różnych samochodach do tego potrzebne są różne działania. Tak czy inaczej, delikatnie zdejmować uniemożliwić wszystkie części i zapamiętać sekwencję działań, łączniki złożyć oddzielnie.
2
Zwalniając końce węży, przedłużyć je za pomocą поливочных, od starej pralki lub innych węży. Zabezpieczyć styk za pomocą opaski i taśmy FUM, aby zapewnić szczelność, w przeciwnym razie można uszkodzić salon.
3
Dolny wąż opuść w dół, będzie odprowadzającym, a górna unieść powyżej poziomu pieca (jeśli istnieje możliwość, powyżej panelu w kabinie). Выдуйте sprężarką lub odkurzacza (jeśli jest taka funkcja) resztki wody.
4
Wlać do pieca oczyszczającej płyn. To może być zwykła woda, gotującej się wody, soli, octowy lub jakikolwiek inny kwas, антинакипин, nierozcieńczony „Силит” lub inne środki czyszczące. Oczywiście, jeśli masz możliwość, kup specjalne środki do czyszczenia pieca chłodnicy. Daj szansę zareagować i moczyć brud, silnie żrące substancje nie trzymać więcej niż 10-15 minut. Nie bardzo wpływ substancji żrących (np. środków do czyszczenia urządzeń sanitarnych) można zostawić na noc.
5
Delikatnie zlać płyn za pomocą drugiego przewodu. Jeśli wyjmowałeś kwas, przygotuj się do gwałtownej reakcji i pienienie. Powtórz tę procedurę kilka razy, aż z chłodnicy zacznie wyłaniać się przezroczysta ciecz.
6
Dobrze przepłukać chłodnicę ogrzewania wody. Aby zapewnić odpowiedni spad, podłączyć wąż do instalacji wodnej w domu (kran w łazience), użyj pompy lub sprężarki. Można czyścić chłodnicę z dwóch stron, wlać wodę na przemian, to z jednej strony, to z drugiej.
7
Do płukania chłodnicy można użyć głęboki pompa. Podłącz go do jednego z węży i zanurzyć w wiadrze z wodą (można dodać do niej detergent lub kwas). Następnie włącz pompę i pozbądźcie się wody przez chłodnicę. Podłącz pompę do drugiego węża i powtórz procedurę.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.