Jak polerować zegarek

Obudowa dobrych godzin, w większości przypadków wykonana jest z metalu. Metalowa powierzchnia w trakcie eksploatacji dostaje sporo zadrapań, które psują wygląd godzin. Rysy można usunąć za pomocą polerowania.

Jak polerować zegarek

Trzeba

  • – szmaty;
  • – бархотка;
  • – wosku lub pasty;
  • – waciki;
  • – zestaw narzędzi;
  • – taśma maskująca.

Instrukcja

1
Dowiedz się rodzaj metalu, z którego wykonana jest obudowa zegarka, po przeczytaniu paszport techniczny. Próbować samodzielnie szlifować należy tylko te zegarki, obudowa których jest wykonana z aluminium lub stali. Polerowanie godzin ze złotą powłoką najlepiej powierzyć profesjonalistom, ponieważ jest bardzo cienka i trudna praca.
2
Zdemontować zegary, zwalniając obudowa od mechanizmu. To znacznie ułatwi proces polerowania. Można również polerować bez demontażu. Następnie należy starannie zakleić wszystkie części, które nie powinny być polerowane. To szkło i wstawki z innego materiału. Do zaklejania użyj taśmy maskującej, który po zdjęciu nie pozostawia śladów.
3
Oczyścić powierzchnię obudowy od tłuszczu i brudu. Aby to weź wacik, zwilż go alkoholem i dokładnie wytrzeć metal. Następnie wytrzyj obudowę czystą gazę.
4
Kup w sklepie wosku lub specjalne pasty do usuwania rys. Skonsultować się ze sprzedawcą, który będzie w stanie ci podpowiedzieć zalety i wady każdego sprzedawanego towaru.
5
Weź czystą бархотку lub chusteczkę do telefonu. Nałóż na nią trochę pasty. Zacznij starannie i równomiernie przetrzeć obudowę godzin. Nie należy pocierać długo w jednym miejscu. Полируйте zegar w kilka podejść, aż rysy znikną. Należy pamiętać, że bardzo głębokie rysy naprawić domowej polerowaniem niemożliwe.
6
Wytrzyj obudowę czystą szmatką. Zbierz zegar w odwrotnej kolejności. Polerować zegarek trzeba nie rzadziej niż raz w roku, aby stale utrzymywać ich idealny wygląd.
Porada
Jeśli nie chcesz zabrudzić ręce, to należy stosować gumowe rękawice medyczne. Ułożyć zegarki i inne narzędzia należy na tkanki miękkie. Przy demontażu godzin używaj tylko specjalny zestaw, aby nie złamać i nie zarysować zegarek. Nie próbuj polerować zegarek za pomocą papieru ściernego!

logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *