Jak polerować uszczelniacz

Aby przetworzone uszczelniaczem szwy wyglądały schludnie i estetycznie, a także do tego, aby skład nie przeszkadzał dalszej obróbki powierzchni, np. malowania, trzeba uszczelniacz wypolerować.

Jak polerować uszczelniacz

Trzeba

  • – kancelaryjny nóż;
  • – rozpuszczalnik do kleju;
  • – политура

Instrukcja

1
Przed rozpoczęciem polerowania uszczelniacz, należy usunąć jego pozostałości. Można to zrobić na dwa sposoby, z których jeden mechaniczny, a drugi – chemiczny. W pierwszym przypadku konieczne jest zwykły biurowy nóż, za pomocą którego nieutwardzony skład odciąć warstwa za warstwą. Po tym jak wszystkie nadwyżki zostaną usunięte, powierzchnię wytrzeć włókniną środek czyszczący z substancją lub drucianą gąbką.
2
Do drugiego sposobu uciekają się w tym przypadku, jeśli pozostałości uszczelniacza nie jest możliwe, aby usunąć mechanicznie. W tej chwili wielu producentów tworzy rozpuszczalników klej w postaci pasty lub aerozolu. Po tym jak taki rozpuszczalnik będzie nakładana, uszczelniacz albo zmyje się raz, albo zamieni się w papkę, po czym można ją po prostu spłukać wodą.
3
Jak tylko można usunąć resztki kleju można przystąpić do polerowania powierzchni, która odbywa się w czterech etapach. Pierwszy – to gruntowanie, potem idzie szlifowanie, trzeci etap – bezpośrednio polerowanie, i wreszcie, ostatni – suszenie.
4
Kilka słów o każdym z tych etapów. Gruntowanie jest konieczne, aby wypełnić istniejące pory w celu uzyskania gładkiej i równej powierzchni. Odbywa się ono za pomocą specjalnych środków. Na pewno w końcu przeprowadzonej procedury powierzchnia powinna wyschnięcia. I dopiero po tym można przystąpić do szlifowania. Proces szlifowania odbywa się za pomocą pasty ze ścierniwem lub papieru ściernego. Warunek – po zakończeniu tego etapu resztki kurzu, należy usunąć czystą szmatką.
5
Teraz można przystąpić do polerowania uszczelniacza. Do tego potrzebne środki polerskie, których wybór zależy od tej powierzchni, do której został zastosowany uszczelniacz. Tampon saturate politury i wykonaj próbne las. Najlepiej политура przy lekkim nacisku na tampon musi położyć cienką warstwą, niemal natychmiast высыхающим. Jeśli to nie nastąpi, należy zmienić tampon na ten, który będzie zawierał mniejszą ilość mleczka polerskiego.
6
Ruchu po polerowaniu uszczelniacz powinny być zygzak, nie spóźnij się na długo w jednym i tym samym miejscu. Powoli tempo należy zwiększyć, przy czym w taki sposób, aby wrócić do poprzednio trzecie co do wielkości warstwy przez dwie–trzy minuty. Drugi i trzeci etap polerowania odbywa się tylko po wysuszeniu полируемой powierzchni. Czwarty samo jest wymagany tylko wtedy, gdy są matowe plamy.
7
W areszcie pozostaje tylko odświeżyć powierzchnię. Do tego zwilż wacik w alkoholu i szybkimi okrężnymi ruchami spacer po полированному герметику. Ważne jest, aby pamiętać, że wszelkie prace wykończeniowe – to końcowy akord naprawy, więc podejść do nich należy z najwyższą dokładnością i starannością.
logo
Article Categories:
Remont mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *