Jak mocować liściaste panelu

Liściaste paska – materiał do wykończenia pomieszczeń, cieszący się zasłużoną popularnością. Przypomina sklejki, pokryte dekoracyjną powłoką. Różnorodność wzorów pozwala na przekształcenie każdego wnętrza – wykończone pod drzewo, stworzyć iluzję prawdziwej mozaiki lub znaleźć inne oryginalne rozwiązania. Naprawy mogą skończyć się dość szybko, jednak należy dokładnie zbadać cechy materiału i bezpiecznie zamocować go na ścianie lub suficie.

Jak mocować liściaste panelu

Trzeba

 • – liściaste panelu;
 • – szmergiel;
 • – roztwór mydła i czystej wody;
 • – szmaty;
 • – szpachlówka;
 • – piła ręczna lub pilarka tarczowa;
 • – młotek;
 • – klej do paneli;
 • – pędzel i szpachla;
 • – gwoździe (wkręty, zszywacz budowlany);
 • – poszycie;
 • – uszczelniacz silikonowy;
 • – drewniane podpory;
 • – profile i inne towarzyszące materiał dekoracyjny;
 • – środki ochrony indywidualnej.

Instrukcja

1
Przeczytaj informacje na temat nowoczesnych paneli okładzinowych. Ich podstawą mogą służyć płyt gipsowo-kartonowych, drewna płyty MDF lub płyty MDF, pcv i inne materiały. Każdy ma swoje własne cechy, inaczej reaguje na wilgotność powietrza i spadek temperatury. Należy skonsultować się ze sprzedawcami w sklepach budowlanych i z mistrzami w obróbce mieszkań. Dopiero wtedy można dobrać optymalne panelu dla twojego pomieszczenia i nie bać się o jakość naprawy.
2
Moczyć wyselekcjonowany materiał wykończeniowy kilka dni w pomieszczeniu, w którym zamiar zamontować do ściany lub sufitu. Arkusza panele należy aklimatyzować się, aby wskaźniki poziomu wilgotności otoczenia i samego surowca budowlanego zbliżyły się do siebie.
3
Wykonaj wstępne pomiary powierzchni ścian, sufitów), przy czym należy pamiętać wszystkie „pułapki” (nierówne podłogi, gniazdka elektryczne, grzejniki i inne). Należy pozostawić odstęp do ewentualnego rozszerzenia paneli ściennych; wysokość każdego przedmiotu musi być na centymetr mniej, niż odległość od podłogi do полотка.
4
Pokrój tkaniny odpowiedniej wielkości. Przy użyciu piły zalecane plastry ze strony powłoki dekoracyjnej; podczas pracy z piłą tarczową lepiej zrobić przedmiotu ze strony podłoża.
5
Przygotuj ściany (sufit) do wykończenia liści panelami. Trzeba je dokładnie oczyścić z wszelkich zanieczyszczeń i pozostawić do wyschnięcia. Usuń resztki starej powłoki dekoracyjnej – tapety, farby materiału. Nierówności wyrównać za pomocą wysokiej jakości szpachlówki, odpowiednie do rodzaju powierzchni. Pod koniec spacer po ścianach lub sufitach ziarna ściernego.
6
Zacznij mocować liściaste panelu. Jeśli отделываемая powierzchnia jest dość płaska (a pomieszczenie suche lub umiarkowanie wilgotne), arkusze można przyklejać za pomocą specjalnego akrylu, neutralnego silikonu lub uniwersalnego kleju budowlanego. Należy przeczytać instrukcję na opakowaniu preparatu i dokładnie przestrzegaj wszystkich wskazówek producenta.
7
Klejone panele ścienne należy najpierw na wewnętrznym kącie pomieszczenia, a następnie – po obwodzie. Nie trzeba ściśle połączyć arkusze – między nimi potrzebne są przerwy około kilka milimetrów. Ich następnie napełnić silikonową. Takie małe szczeliny należy pozostawiać na stykach materiału z oknami, drzwiami, kątami.
8
Nanieść klej skład na całej powierzchni podstawy materiał wykończeniowy. Plastikowe profile odpowiedniego koloru wypełnić uszczelniaczem i zainstaluj na krawędzi arkusza. Po tym panelu należy mocno dociskać do ściany i dokładnie простукивать młotkiem, aby klej lepiej trzyma.
9
Umieść go do приклеенному arkusza tymczasową podporę z drewna, aby lepiej utrwalić materiał. Pozostanie tylko wytrzeć nadmiar uszczelniacza czystą szmatką i w razie potrzeby dodatkowo wzmocnić blachy wkrętami lub gwoździami.
10
Jeśli muszę zrobić remont w pokoju z nierównymi ścianami, zaleca się montaż panelu na poszycie. Przykręcić wkrętami do podłoża drewniane kantówki, aby znalazły się one w odległości około 0,5 m od siebie. Po to materiał dekoracyjny można zablokować budowlanych zszywacz lub innymi produktami mocującymi.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli panele są instalowane bez profili z tworzyw sztucznych, koniecznie daj kleju do wyschnięcia, tak jak jest w stanie zmienić kolor silikonowego uszczelniacza.

Porada
Ukryć pewne wady okładziny (takie jak kapelusze gwoździ lub nierówności styków) można za pomocą specjalnych wkładek. Są one dostępne w sklepach w zestawie z podstawowym materiałem budowlanym. W tym samym stylu z liści panelami można wybrać cały system wykończenia wnętrz, która będzie zawierać wiele elementów – od narożniki, listwy, cokoły do lamp halogeny.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.