Jak kłaść panele plastikowe

Do dekoracji można użyć plastikowe panele. Można je przypiąć na wszelkie ściany mieszkania. Istnieje kilka sposobów instalacji. Można przykleić je na powierzchni ściany lub zamontować na poszycie z listew.

Jak kłaść panele plastikowe

Trzeba

  • – plastikowe panele;
  • – drewniane lub plastikowe klocki;
  • – podłogowe i sufitowe listwy przypodłogowe;
  • – poziom;
  • – kołki rozporowe;
  • – zszywacz zszywek;
  • – ciekłe gwoździe.

Instrukcja

1
Jeśli ściany pomieszczenia mają nierówności, zaleca się zamontować plastikowe panele na poszycie. Zrób ją z drewnianych lub plastikowych prętów. Jeśli zdecydujesz się uprawiać wykończenia ścian łazienki, z tworzywa sztucznego osełki. Zwiększona wilgotność w pomieszczeniu będzie odkształceń konstrukcji drewnianych. Dlatego nie są one zalecane.
2
Przed wykładziną należy z góry zaplanować miejsca zabudowy szaf, półek i luster. Te miejsca potrzebują więcej klatkę. Rozpocząć instalację paneli najlepiej z sufitu. Po tym, przejdź na ściany.
3
Murowe plastik trzeba оконечить sufitowych, a także listwy podłogowe. Do pracy najlepiej nadaje się plastik, który ma grubość ponad 10 mm. ma dobrej wytrzymałości.
4
Do montażu należy użyć drewniane kantówki o wymiarach 40х25 mm. Na powierzchnię ściany mocować je prostopadle do kierunku montażu paneli. Podczas instalacji należy użyć poziom.
5
Na początek należy przymocować do ściany prowadnice osełki. Koniecznie wyrównać ich poziom. Ta konstrukcja będzie grać rolę szkieletu. Odległość między listwami powinno być nie mniej niż 40 i nie więcej niż 60 cm Przypiąć paski na ścianie za pomocą kołków rozporowych.
6
Dalej można przejść do montażu paneli. Zaleca się przymocować je za pomocą zszywek. Rzecz w tym, że plastik jest kruchy materiał, więc mocowanie za pomocą zszywacza – najlepszy sposób. Należy zwrócić uwagę, na każdym panelu znajduje się zamek. Dzięki замковому splątanie panelu łatwo zamontować.
7
Jeśli ściany pomieszczenia nie mają wadę, można zamontować w panelu bez podkładu. Po prostu nałóż na materiały ciekłe gwoździe i przyklej go do powierzchni. Użyj poziom. Z jego pomocą można przykleić panele na ścianę idealnie równo.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.