Jak umieścić plastikowe panele

Instalacja paneli PVC nie wymaga specjalnych umiejętności budowlanych. A duża gama kolorów, wodoodporność i wytrzymałość pozwala na montowanie ich nawet w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, na przykład w kuchni lub w łazience. Panele można składać ściany i sufity bez tracenia czasu na wyrównanie danych powierzchni, co znacznie oszczędza siły i środki.

Jak umieścić plastikowe panele

Trzeba

  • – plastikowe panele;
  • – poziom;
  • – ruletka;
  • – piła do metalu;
  • – prowadnice;
  • – wkręty;
  • – meble zszywacz;
  • – wkrętarki.

Instrukcja

1
Przygotuj powierzchnię. Отмойте ściany lub sufitu od kurzu i brudu. Popekana lub exfoliating farbę zebrać. Tapety macerować ciepłą wodą i za pomocą łopatki całkowicie usunąć. Zbadaj dokładnie oczyszczone powierzchnie, czy nie ma gdzie spleśniały działek. Jeśli zostaną wykryte, poddać je specjalnej przeciwgrzybiczych impregnowane.
2
Zrób skrzynie, na której można zamontować plastikowe panele. Stelaż można zbudować z profilu, metalu lub z drewna. Należy zachować odstęp między prowadnicami. On nie powinien przekraczać 60 cm w Przypadku wykrycia nieprawidłowości na płaszczyźnie, zrób podłoża pod powłoki. Wszystkie linie i kąty sprawdzać budowlanych poziomie. Instalując panele w pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności, nie zapomnij, aby przetworzyć belka przeciwwilgociowych farbą podkładową.
3
Zrób oddzielny pomiar dla każdej z tworzywa sztucznego. Bez wcześniejszego idealnego wyrównania wymiary, nagrane z różnych części sufitu lub ścian, mogą być bardzo różne.
4
Pokroić w paski wielkości instalacji. Można to zrobić brzeszczotem do metalu, электролобзиком, z zainstalowanym пилкой z drobnymi zębami, malowania lub innym ostrym nożem. Plastikowe panele do cięcia wkładać stroną zadrukowaną skierowaną w górę. Gdy zajdzie taka potrzeba wywiercić w nich otwór, rób to też z zewnętrznej strony.
5
Przymocuj pierwszy panel z krawędzi ściany lub sufitu. W przypadku instalacji na metalowy profil zrób to szybko panelu za pomocą śrub z łbem płaskim, umieszczając je w bocznych zaczepach. Jeśli монтируете na ramę z drewna, skorzystaj mebli zszywacz. Drugi panel jest wkładany do rowka poprzedniej i umacnia się na klatkę nawiasami lub za pomocą śrub.
6
Na końcowym etapie wykańczania ścian lub sufitu płytami z tworzywa sztucznego ustaw sufitowe, listwy przypodłogowe. Wtedy wszystkie widoczne styki będą dokładni.
Należy zwrócić uwagę
Nie należy używać do mycia paneli środków czyszczących o własnościach ściernych, aby nie uszkodzić powierzchni. Przecierać загрязнившиеся miejsca miękką szmatką lub gąbką z dodatkiem detergentu bez rozpuszczalników.

Porada
Po dostawy ze sklepu daj panele spędzić w pomieszczeniu w temperaturze pokojowej, nie mniej godzin przed rozpoczęciem montażu.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.