Jak zamocować стеновую panel w kuchni

Remont pomieszczeń stosowane są różne materiały wykończeniowe. Obecnie na rynku jest dość dużo materiałów, które doskonale nadają się do dekoracji ścian w domu. Dużą popularnością cieszą się panele ścienne. Z ich pomocą można łatwo zmienić wystrój każdego pomieszczenia.

Jak zamocować стеновую panel w kuchni

Trzeba

 • – panele ścienne;
 • – ruletka;
 • – narożniki;
 • – profile;
 • – listwy drewniane;
 • – ołówek;
 • – kołki rozporowe;
 • – wkręty;
 • – poziom;
 • – ochronny impregnat;
 • – zszywki.

Instrukcja

1
Panele ścienne w dzisiejszych czasach cieszą się dużą popularnością. Taki materiał można zastosować w dekoracji kuchni. Za panelami łatwe w pielęgnacji, są one łatwe do czyszczenia. Ponadto, panele ścienne są bardzo trwałe. Do ich mocowania należy zainstalować drewniana rama.
2
Na początek obliczyć ilość paneli. Błędów w obliczeniach nie powinno być. Zmierzyć szerokość kuchni ściany i podzielić ją na szerokość panelu. W rezultacie powinno się udać liczba paneli, niezbędnych do wykończenia. Pamiętaj, to może być nie w całości. W tym przypadku trzeba będzie przyciąć jeden panel i dostosować ją do rozmiaru.
3
Jeśli w ścianie jest okno lub drzwi, należy zmierzyć jego powierzchnię. Potem odejmij otrzymaną cyfrę z długości ściany. Do wykończenia ścian oraz potrzebne narożniki i profile, za pomocą których będzie można przypiąć paski w rogach.
4
Plastikowe panele przed instalacją powinny znajdować się w pomieszczeniach, w temperaturze pokojowej dłużej niż 12 godzin. Rozpakuj pudełko. Przygotuj listwy drewniane do budowy skrzynie. Następnie wykonaj układ ścian. Reiki zamocować na powierzchni, zgodnie z tym znacznikach. Mocować należy je za pomocą kołków rozporowych i wkrętów. Między listwami musi być odległość wynosi 50 cm.
5
Mieszać trzeba je poziomo, równolegle do podłogi. Należy sprawdzać poziom. Do tego celu użyj poziom. Jeśli zdecydujesz zablokuj paski poziomo, to reiki muszą znajdować się w pozycji pionowej. Paka zawsze należy ustawiać prostopadle do kierunku paneli.
6
Przed zainstalowaniem paneli należy paka taktować specjalnej folii ochronnej, impregnowanych. W przeciwnym razie będzie się psuć pod wpływem wilgotnego powietrza. Następnie ustawić profile narożne do montażu paneli. Teraz możesz przejść bezpośrednio do instalacji paneli. Rozpocznij montaż od lewego kąta wewnętrznego. Następnie podejść do okna lub drzwi.
7
Krawędź pierwszego panelu włożyć w rowek prowadnicy antypoślizgowej. Jej mocujący krawędzi, zaznacz na listwy drewniane. Użyj do mocowania wspornika. Drugi panel ustaw w rowek pierwszej. Ustalić jej mocujący krawędź do okratowania. Podobnym kroju ustawiane są wszystkie pozostałe panele. Należy upewnić się, że pion za pomocą poziomu.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.