Jak pokryte sprawdzone panel wskaźników

Trudność w обтяжке rozdzielczej zależy od drożyzny i najniższej faktury materiału. Najprostrzym sposobem jest zabezpieczanie panelu карпетом i дерматином. Również dla prawidłowego wykonania takiej pracy potrzebna jest dokładność, uważność i doświadczenie.

Jak pokryte sprawdzone panel wskaźników

Trzeba

  • — materiał do обтяжки;
  • — klej;
  • — szpachlowanie;
  • — suszarka do włosów;
  • — farba;
  • — papier ścierny.

Instrukcja

1
Zacznij od demontażu deski rozdzielczej. Aby poprawnie wykonać to działanie, lepiej kierować się instrukcją naprawy, który jest dołączony do każdego samochodu. To pomoże ci uniknąć wielu problemów i kłopotów podczas demontażu. Pracę проделывайте delikatnie i powoli, aby zapobiec awarii. Po tym, jak zdjąć panel, aby zwolnić dostęp do niezbędnych miejsca zwężenia. Do tego trzeba usunąć ramki nakładek, dysza воздухосборников itp.
2
Sprawdź szczególną opieką wszystkie zewnętrzne powierzchnie deski rozdzielczej. Miejsca pęknięć w starym materiale, należy w jakikolwiek sposób najlepiej można skleić, aby wykluczyć prawdopodobieństwo dalszego podziału w czasie eksploatacji. Oczywiście, jeśli chcesz wykonać lepszą obcisłe, należy całkowicie usunąć stary materiał, ale to zajmie ci znacznie więcej czasu i wysiłku.
3
Прошпаклюйте wszystkie miejsca uszkodzenia panelu, w tym szwy i miejsca klejenia, a następnie strip zeschniętą szpachlówkę drobnoziarnistym papierem ściernym. Aby minimalnie zmniejszyć wady, obcisłe należy wykonywać z pomocnikiem. W przypadku перетяжку bez usuwania starego materiału, to lepiej wybrać materiał o podobnej konsystencji i fakturze. A dla wyższej jakości обтяжки użyj elastyczny materiał, który dobrze ciągnie się ze wszystkich stron.
4
Wytnij odpowiednie kawałki карпета lub дерматина ze szwem w 3-4 cm ze wszystkich stron. Nałóż cienką warstwę kleju na powierzchnię panelu i materiał. Następnie odczekać kilka minut, aby klej nieco подсох i zacznij обтягивать panel materiałem.
5
Jeśli w niektórych miejscach nie można przegapić materii, za pomocą ogrzanego powietrza postaraj się trochę ją rozciągnąć. Szczegóły обтяжки należy przyklejać na styk. Gotowy panel, w razie potrzeby, można pomalować specjalną farbą, która bezpośrednio jest przeznaczony do takich tkanin. Również nie zapomnij dodać do farby, mat i lakier. Gdy farba wyschnie, można zainstalować panel wskaźników z powrotem.
logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Comments are closed.