Jak rozebrać panel wskaźników na WAZ 2114

Panel wskaźników jest jednym z najważniejszych elementów wnętrza w samochodzie. Z czasem może wymagać naprawy lub wymiany. Każdy właściciel VAZ 2114 warto wiedzieć, jak zdemontować panel wskaźników na tej maszynie.

Jak rozebrać panel wskaźników na WAZ 2114

Trzeba

  • – zestaw wkrętaków;
  • – instrukcja obsługi VAZ 2114;
  • – rękawice bawełniane.

Instrukcja

1
Otworzyć pokrywę komory silnika i zdjąć ujemny zacisk z akumulatora, aby odłączyć od sieci pokładowej. Zdemontować подрулевые przełączniki i ich redukcje. Należy również usunąć wszystkie ozdobne listwy i dźwignie sterowania piecem. Zdemontować osłonę tablicy przyrządów. Złamcie centralny osłonę kierownicy. Pod nim znajdź nakrętkę, która zabezpiecza kierownicę do wału. Odkręć ją i zdjąć koło kierownicy.
2
Pociągnąć maksymalnie w dół kolumny kierownicy. Przy tym odłączyć od koła zębatego wału kierownicy nie trzeba. Znajdź po lewej stronie dwa самореза mocujące deskę rozdzielczą. Znajdują się one na dole i na górze. Dokładnie tak samo odkręcić śruby z prawej strony. Zdemontować „uszy”, które mocuje się kolumnę kierownicy i deski rozdzielczej. Ostrożnie zdjąć i wyjąć panel trochę na siebie. Znajdź wszystkie klocki przewodów, które idą do плафону oświetlenia schowka, przycisków na panelu i innych elektronice. Odłącz te klocki.
3
Wyciągnij panel wskaźników z salonu. Najłatwiej jest to zrobić przez prawe drzwi. Zdejmij przewody z tyłu. Teraz znajdź śruby, które trzymają osłonę. Odkręć je. Odwinąć trzy zaczepy trzymające osłonę. Teraz można ją usunąć wraz z obudową schowka.
4
Zdemontować lewy i prawy belki deski rozdzielczej wraz z ich uchwytami. Nie zapomnij zdjąć i obudowa górnego schowka. Odkręć śruby trzymające zawiasy pokrywy skrzynki, i zdejmij ją. Montaż wykonać w odwrotnej kolejności. Po montażu należy sprawdzić działanie deski rozdzielczej.
Porada
Nie zapomnij założyć bawełniane rękawiczki, aby chronić ręce przed uszkodzeniem. Промаркируйте wszystkie klocki. Pozwoli to, aby nie pomylić ich miejscami po odwrotnym podłączeniu. W trakcie demontażu panelu oznaczajcie położenie każdego самореза i śrub. Mogą one być różnej długości i szerokości. Zaniedbując wkręty, ryzykujesz zepsuć plastikowe gniazdo.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *