Jak rozebrać drzwi VAZ 2114

Demontaż drzwi samochodu VAZ-2114 może być w różnych przypadkach: dla zabudowy dodatkowej izolacji akustycznej, do naprawy elektrycznego podnośnika szyby lub klamki. Przed przystąpieniem do demontażu, lepiej wydrukować podręcznik i szczegółowo zbadać jego demontażu drzwi, trzeba być bardzo ostrożnym, aby uniknąć uszkodzenia.

Jak rozebrać drzwi VAZ 2114

Trzeba

  • Zestaw wkrętaków.

Instrukcja

1
Wyciśnij gniazda, wsuń osłonę uchwytu podnośnika szyby do jej całkowitego wyjścia. Następnie wyjąć uchwyt i osłonę.
2
Delikatnie wykręć wkręty, a następnie zdejmij uchwyt podłokietnika, a także kieszeń tapicerki drzwi. Za pomocą śrubokręta zdjąć osłonę wokół klamki wewnętrznej drzwi, wtedy można wykręcić przycisk wyłączania zamku.
3
Czyszcząc pokrętło regulacji lusterek i wewnętrzną obudowę, odkręć śruby mocujące i zdjąć lustro.
4
Zdejmij tapicerkę drzwi, trzeba będzie pokonać opór sprężynowych plastikowych uchwytów, po czym zdejmij uszczelki szyby. Usuń ochronne płytki, działając przez otwory w wewnętrznej panelu drzwi.
5
Wykręć wkręty mocujące, wyczyść prowadnice rynienki szkła i odłącz magazynek szkła od płytki. Po tym jak magazynek jest odłączony, należy odkręcić nakrętki, którymi mocuje podnośnik szyby, a następnie zdejmij go. Wyjąć опускное szkło góry.
6
Jeśli samochód VAZ-2114 wyposażony w okna z napędem elektrycznym, to szyba się podnosi i opada momentem obrotowym od motoreduktora mechanizmu podnośnika szyby, a następnie przesuwanie liny, do którego mocowana jest płyta mocowania опускного szkła w pionie. Przed tym jak rozebrac drzwi VAZ 2114, odłącz od gniazda motoreduktora przełącznik. Następnie wyjąć podnośnik szyby, wykręcić podpory – teraz możesz odłączyć motoreduktor.
7
Odłącz od zamku poprzecznego zewnętrznej i wewnętrznej klamki, odkręcić nakrętki mocowania i wtedy zdjąć zewnętrzną klamkę.
8
Jeśli samochód wyposażony jest w электроблокировкой zamków, to po zdjęciu tapicerki drzwi odłącz również złącze motoreduktora i pragnienia. Następnie odkręcić śruby, zdjąć zamek. Delikatnie wyjąć klamkę wewnętrzną drzwi wraz z łącznikiem, wstępnie wykręcając śruby mocowania.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.