Jak obliczyć nasłonecznienie

Obecnie obliczenia nasłonecznieniu – jedna z najbardziej ostrych oświetleniowych, ekonomicznych i społeczno-prawnych problemów. Tak jak czas nasłonecznienia do terenów i pomieszczeń jest zapisana w sanitarnych i budowlanych, normach to normalizacja i określa gęstość zabudowy – im mniej czasu nasłonecznienia, tym wyższy poziom gęstości.

Jak obliczyć nasłonecznienie

Instrukcja

1
Po przejściu zagospodarowania branży budowlanej na rynku podstawę normy nasłonecznienia mieszkań zaczęły działać jako główny czynnik odstraszający dążenie właścicieli, inwestorów i najemców gruntów переуплотнить miejską zabudowę dla największego zysku.
2
Ekspozycja na słońce – to poziom oświetlenia budynków, budowli, a także ich wnętrza promienie słoneczne padające pod różnym kątem. Ona może być prawdopodobną, rzeczywistej i astronomicznej. Rzeczywista ekspozycja na słońce jest w bezpośredniej zależności od kierunku i formy zabudowy, lokalizacji projektowej pomieszczenia, okien, balkonów i, w przeciwieństwie do prawdopodobną, zależy tylko naturalne spostrzeżeniami.
3
Nasłonecznienie liczą, że z pomocą geometrycznych (czasowo-przestrzennych) i energetycznych, metod obliczania. Pierwsze z nich dają odpowiedzi na pytania: skąd, z jakiego pola przekroju, gdzie, w jaki dzienny i roczny okres i w ciągu jakiego czasu pochodzą (nie wchodzi) promienie słoneczne? Energetyczne metody obliczamy gęstość strumienia promieni słońca, облученность, która je tworzy, ekspozycję w лучистых lub świetlnych, bakteriobójczy i innych jednostkach.
4
Aby dokonać obliczeń, należy zdefiniować geometrię budynku, pomieszczenia, działki, itp., a także zacieniające ich obiekty. Należy przy tym wziąć pod uwagę szerokość geograficzną miejscowości i kierunek stron. W efekcie powstają wielkości charakteryzujące nasłonecznienie (ilość interwałów, czas w minutach i godzinach, procent terenie objętym niniejszą działanie promieni słonecznych).
5
W praktyce stosuje się dwa sposoby obliczania nasłonecznienie: ręczny (z pomocą инсоляционного grafika) i automatyczny (za pomocą specjalnych programów). Zautomatyzowany sposób podliczanie dokładniej i szybciej, z uwzględnieniem różnych niuansów zabudowy. Ręczny sposób stosują w tych przypadkach, gdy obliczenia nie udawać, że się na wysoką dokładność.
6
Ocena nasłonecznieniu odbywa się według kilku kryteriów, wśród których jej długość w rocznym i dobowego cyklu, ilość otrzymywanych na obiekt energii promieni słonecznych i promieniowania ultrafioletowego i inne.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.