Jak obliczyć dachem mansardowym

Popularność lofty, szybko wzrasta, bo budowa takiego poddasza pozwala zwiększyć użyteczną powierzchnię mieszkalną z minimalnymi kosztami materialnymi. Wyjątkowa rola w budowie poddasza przeznacza budowy dachu, dlatego bardzo ważne jest, aby z góry poprawnie obliczyć tę konstrukcję.

Jak obliczyć dachem mansardowym

Trzeba

  • — papier;
  • — uchwyt;
  • — kalkulator.

Instrukcja

1
Określ, jaka będzie konstrukcja mansardowym dachu. Najczęstszym rozwiązaniem jest ломанная двухскатная dach, choć można zbudować i konstrukcję z pomocniczymi konsolami, i dach mieszanego podpory. Taki dach różni się od innych gatunków tym, że ma scat, przedstawiony na dwa trójkąty, które są połączone między sobą pod jednym kątem. W wyniku мансардная dach przekrój wyglądać będzie jak trójkąt z właściwymi mu stronami z załamania.
2
Opracuj projekt mansardowym dachu. Musi on wziąć pod uwagę cechy tej konstrukcji: rachunkowość obciążenia na podpory nośne dachu, obliczanie więźb i inne wskaźniki. Należy uwzględnić przy tym fakt, że wymiary dachu powinny być takie, aby ich ilość była wystarczająca do zagospodarowania poddasza. Przy tym istnieje zasada, że nie powinniśmy tracić z oczu: szerokość pokrycia dachowe otworu nie powinna być mniejsza niż 4,8 m, a kąt nachylenia krokwi konstrukcji powinien wahać się w granicach od 45 do 60 stopni. Przy czym, im bliżej do około 60 stopni jest wskaźnik kąta nachylenia, tym więcej na budowę tej konstrukcji potrzebował materiału budowlanego.
3
Aby zapobiec отпотевание dachu, na pewno trzeba izolacja i пароизоляционный materiał. Czasami nawet używają wymuszenie system wentylacyjny, który został utworzony za pomocą łopatek wentylatorów. W związku z tym, obliczanie ilości potrzebnych materiałów izolacyjnych i ich wartość jest określana z uwzględnieniem wielkości zaplanowane do budowy konstrukcji.
4
Osiągając projekt konstrukcji, nałóż na niego wymiary dachu. Oblicz wszystkie długości, po czym będziesz mógł obliczyć ilość potrzebnego dachowych i materiałów pomocniczych.
Należy zwrócić uwagę
Pamiętaj: to właśnie z uwzględnieniem wymiarów konstrukcji następuje rozliczenie wszystkich pozostałych wskaźników, więc tego etapu prac należy zwrócić szczególną uwagę.

Porada
Prowadząc obliczenia mansardowym dachu, należy zwrócić uwagę na to, że taki dach jest wielowarstwowej: sam dach, гидроизоляционный warstwę gipsu, утеплительный warstwę paroizolacyjną, a następnie wykończenie wnętrz.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.