Jak nauczyć się wstawać wcześnie rano

Codziennie rano przebudzenie odwraca się do ciebie mąką? Łóżko nie spieszy się wypuścić cię ze swoich słodkich objęć, a poranna toaleta bardziej przypomina spacer zombie? Może po prostu nie umiesz obudzić się poprawnie. Wykonywać proste zasady, i wczesny wzrost będzie dla ciebie czymś łatwym i znajome.

Jak nauczyć się wstawać wcześnie rano

Trzeba

  • – Dobre oświetlenie w sypialni;
  • – tryb dnia;
  • – aktywność fizyczna w godzinach popołudniowych;
  • – białka lekką kolację.

Instrukcja

1
Należy zapewnić w sypialni dobre oświetlenie. Nie jest tajemnicą, że wstać wcześnie rano w lecie znacznie łatwiej, niż wydostać się z łóżka, gdy za oknem полутьма. Kiedy oczy mówią, że za oknem jeszcze ciemno i trzeba spać, organizm intensywnie wytwarza hormon melatonina, który wypełnia cię zmęczenie, spowolnienie i senność. Tak, że budząc się, włączaj najmocniejszy oprawa.
2
Aby dobrze się obudzić, trzeba się dobrze wyspać. To prostą prawdę jakoś łatwo się zapomina. Należy zapewnić w sypialni fajne świeże powietrze, затените okno zasłony zaciemniające, zrezygnuj z oglądania telewizji przed snem. Twój sen będzie zdrowy i w pełni, jeśli zapomnisz o nocnych посиделках w internecie lub wizytach hałaśliwych klubów. Łóżko powinno być wygodne, pościel świeża. Przestrzeganie tych zasad jest bardzo proste, najważniejsze to chcieć.
3
Pociąg się obudzić się w tym samym czasie. Nawet jeśli masz wolny harmonogram pracy i od czasu do czasu można sobie pozwolić spać, nie leń się. Wstawać wcześnie każdego dnia. W końcu organizm przestaje reagować na wczesne przebudzenie jako tortury, i wzrost w połowie szóstej rano będzie dla ciebie sprawą znajome.
4
W drugiej połowie dnia ćwiczyć. Zwiększa we krwi poziom dehydroepiandrosteronu (DHEA). To właśnie ten hormon odpowiada jednocześnie za aktywność, dobry humor, energię i wigor. On sam kontroluje w organizmie okresy snu rem, kiedy przebudzenie staje się bardzo proste i niemal natychmiastowym.
5
Jeśli problemy z wczesnym przebudzeniem komponują się z długimi przewlekłymi stanami depresyjnymi, pogardzanych stanem, poczucie tęsknoty i złością, odwiedź lekarza. Być może w twoim organizmie podwyższony poziom kortyzolu. To stresujące, hormon, hamujące produkcję DHEA.
6
Zrezygnuj z cukru i mąki na kolację. Warzywa i owoce też nie pasują. Wszystkie te produkty zawierają duże ilości węglowodanów. Węglowodany, przedostając się do organizmu, zwiększają poziom insuliny. Insulina z kolei hamuje гликонеогенез. Proces powstawania glukozy z białek i tłuszczów. To właśnie dzięki niemu dzieje się pełną regenerację organizmu podczas snu i między posiłkami. Wynik wysokiego poziomu insuliny we krwi w nocy: zmęczenie, senność, szybkie męczenie się.
7
Dwie godziny przed snem zjedz kawałek chudego mięsa lub ryb morskich, wypić szklankę kefiru. Ser, twaróg, jajka na kolację będą przyczyniać się do pełnego wypoczynku i lekkiej przebudzenia. Białko jest potrzebne organizmowi, aby odzyskać we śnie.
8
Zrób swoje przebudzenie miły wypoczynek. Przygotuj wieczorem ubrania, które planują założyć. Zamiast gorączkowo chodzić po mieszkaniu w poszukiwaniu drugiego skarpety, lepiej napić się kawy i poczytać ciekawy artykuł w czasopiśmie. Przygotuj wieczorem w lodówce na oddzielnym talerzu szczególnie apetyczne kanapki, należy uzupełnić zestaw do parzenia kawy lub herbaty, na stole z góry umieść piękną filiżankę. Będzie ci dużo łatwiej wydostać się z łóżka w oczekiwaniu tych wszystkich dobrodziejstw cywilizacji.
9
Nie myśl o złym, budząc się. Myśl „O, jak ja nie chcę brnąć w tę cholerną pracę, zobaczyć te nudne twarze kolegów i głupich szefów”, absolutnie непродуктивна i jest w stanie zabić każdą zamiar wstać rano. Pomyśl o czymś przyjemnym, na pewno w ciągu dnia jakieś radości możliwe są słabe. Na przykład, nowa bluzka, którą można nosić do pracy, lub miłe spotkanie, lub długo oczekiwana wizyta w siłowni. Znajdź pretekst, by otworzyć oczy i z radością powitać nowy dzień.
Należy zwrócić uwagę
Trudno nauczyć się wcześnie wstawać, wykorzystując złą strategię, jak również łatwo prawidłowe. Najczęstszym niewłaściwa strategia – to jeśli podejrzewasz, że aby wstać wcześniej, należy położyć się wcześniej.

Porada
Nasz organizm dąży mieć nawyki, więc jeśli każdego dnia będziesz wstawać w tym samym czasie, to za każdym razem budzi się będzie coraz łatwiej. Jeśli nie są przyzwyczajeni do wczesnego wstawania, to na początku może być niezwykle trudne. Jednak bardzo ważne jest, aby nie dać sobie pobłażania i wstawać w tym samym czasie, nawet w weekendy. Stopniowo swój wewnętrzny zegar dostosowywane i, być może, nauczysz się wstawać w odpowiednim czasie, nawet bez pomocy budzika.

logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.