Jak nauczyć się rysowania w programie AutoCad

Opanowanie dowolnego programu komputerowego – proces, który wymaga koncentracji uwagi i koncentracji na zadaniu, które należy rozwiązać. Szczególnie dotyczy to systemów wspomagania projektowania programów, mających na celu rozwiązanie zadań inżynierskich, takich jak wykonywanie rysunków technicznych, sporządzanie planów, schematów elektronicznych lub tworzenie trójwymiarowych modeli obiektów.

Jak nauczyć się rysowania w programie AutoCad

Trzeba

  • – komputer z zainstalowaną CAD AutoCAD,
  • – podłączenie do sieci internet.

Instrukcja

1
Wybierz projekt, nad którym będziesz pracować w AutoCAD. Może to być rysunek jest prosty części, np. tuleje lub podkładki. Tak szybko można nauczyć się rysowania w programie AutoCAD, ponieważ będziesz realizować swój projekt, stosując zaczepić i praktykujący uzyskane umiejętności pracy w programie.
2
Uruchom program AutoCAD na swoim komputerze. Przed tobą otworzy się okno robocze programu. Domyślnie wszystko, co zrobisz, będzie zapisany w pliku o nazwie „Чертеж1.dwg”. Staraj się od razu przypisać plikowi nazwę, na przykład „Tuleja.dwg”, i zapisz go w tym katalogu, z którego będzie ci wygodniej z nim pracować. Można to zrobić, otwierając zakładkę „Plik” i wybrać opcję „Zapisz jako…”.
3
Korzystaj z trybami „ORTO” i „PRZYCIĄGANIE” w dolnej części ekranu. To pozwoli ci na łatwe rysowanie linii ortogonalnych i szybko znaleźć węzły, punkty przecięcia linii połowy odcinków i środki okręgów.
4
Otwórz zakładkę „Rysowanie”. Tutaj znajdują się niezbędne narzędzia do wykonywania rysunków. Narzędzie „Odcinek” pozwala rysować linie proste, ograniczone dwoma punktami. Za pomocą narzędzia „Koło”, można narysować okrąg o danym promieniu. Długość linii lub promień koła w milimetrach ustawić w wierszu polecenia programu, która znajduje się w dolnej części ekranu.
5
W zakładce „Edycja” wybierz narzędzia, które pozwalają zmienić начерченный obiekt (linia, łuk, cięcie, itp.). Na przykład, narzędzie „Lustro” może odbijać obiektu względem wybranej osi.
6
Korzystaj z pomocy programu, który można otworzyć w odpowiedniej zakładce „Pomoc”. W nim znajdziesz instrukcja obsługi i katalog zespołów, używaj wyszukiwarki według sekcji pomocy. Jeśli nie znalazłeś interesującego cię pytanie, spróbuj skorzystać z angielskojęzycznej bazą wiedzy lub zadać pytanie na oficjalnym forum użytkowników programu AutoCAD. To wszystko można znaleźć na stronie internetowej firmy Autodesk, która produkuje ten produkt.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *