Jak nauczyć się ораторской mowy

Ораторская chodzi z czasów antycznych wzniesiony do rangi sztuki, ponieważ z jej pomocą można po dziś dzień zarządzać dużą liczbą ludzi, a nawet odwrócić bieg historii. Umiejętność mówienia ładnie, poprawnie i przekonująco dawać daleko nie każdemu. Jednak tej sztuki można się nauczyć.

Jak nauczyć się ораторской mowy

Trzeba

  • – książki;
  • – prasa;
  • – dyktafon;
  • – dostęp do internetu.

Instrukcja

1
Staraj się jak najwięcej czytać, preferowanie wysokiej jakości literaturze. Zaledwie kilka stron, napisane dobrym językiem książki w dniu wypracować masz nawyk prawidłowego sylabie. Staraj się wybierać nie tylko ciekawe, ale i przydatne dla siebie publikacji, nie zapominając o poznawczej i biznesu literaturze.
2
Aktywnie poszerzyć horyzonty. Zapisz się na ciekawe dyskusyjne w internecie, czytaj czasopisma, zobacz poznawcze programy telewizyjne. Twoim celem jest uzyskanie nowej jakości informacji, która натолкнет na refleksje. Staraj się formułować własny punkt widzenia na najbardziej aktualnych zagadnień. Dzięki takiej przyzwyczajenia można podtrzymać rozmowę na wiele tematów.
3
Należy wykorzystać każdą możliwość występów na społeczeństwo. To może być jako referat na konferencji naukowej, jak i toast podczas biznesowej kolacji. Twoim zadaniem w tym przypadku – pozbyć się kompleksów, nauczyć czuć się komfortowo w centrum uwagi.
4
Nagrywaj swoje wypowiedzi na dyktafon. Najlepiej, jeśli to będzie twój ustny monolog na dany temat, a nie czytanie z kartki. Należy zwrócić uwagę na wady mowy, słowa-pasożyty, niepotrzebne pauzy, oddech. Zrób dla siebie wnioski, nad czym trzeba popracować. Nie pierz poprzednie wpisy, aby śledzić dynamikę własnego rozwoju.
5
Zawsze gotuj i ćwicz duże występy. Jeśli masz długi monolog, postaraj się to zrobić nie tylko poprawne i logicznie выстроенным, ale i atrakcyjne dla rozprawy. Rozkłada akcenty, unikaj dużej ilości suchych cyfr, wprowadź ciekawe przykłady, a nawet szokujące fakty. Staraj się nie czytać, a mówić.
Porada
Obserwuj najlepszych głośników, przyjąć ich sposób wystąpień publicznych. Takich ludzi dzisiaj sporo w polityce, prawa i dziennikarstwa. Zwróć uwagę na tempo ich mowy, piękne obroty, umiejętność używać słowa wprowadzające.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.