Jak nauczyć się korzystać z Photoshopa

Photoshop – popularny edytor graficzny, który pozwala nie tylko przetwarzać zdjęcia, ale i angażować się w projektowaniu stron internetowych. Umiejętności pracy w programie Photoshop potrzebują specjalistów różnych dziedzin.

Jak nauczyć się korzystać z Photoshopa

Trzeba

  • Najnowsza wersja edytora graficznego Photoshop, nowoczesny komputer, szeroki monitor z dobrym barw.

Instrukcja

1
W pierwszej kolejności zostały przyjęte za nauka Photoshop, należy zdecydować, jaki jest cel uczenia się. Do czego będziesz używać program: do obróbki zdjęć, projektowania stron internetowych i tworzenia grafiki komputerowej? Odpowiedź na to pytanie pomoże wybrać zestaw funkcji, które trzeba zbadać. Wtedy nie będziesz tracić czasu na uczenie się tym aspektom programy, których nie potrzebujesz.
2
Następnie należy określić, jaki rodzaj uczenia się wam wygodniej. Mogą to być kursy lub samodzielne uczenie się. Rozważmy zalety i wady każdego z tych opcji.
3
Różne kursy nauki pracy w programie Photoshop są dobre przede wszystkim obecność doświadczonego instruktora, który szczegółowo wyjaśni specyfikę pracy w programie. Minusy kursów dwa: po pierwsze, są one płatne, po drugie, trzeba uczęszczać na zajęcia.
4
Samodzielne szkolenie jest bezpłatne, ale wymaga samodyscypliny. Uczyć się pracy w programie Photoshop samodzielnie można w książce, e-podręczników lub видеокурсам. Zaletą tych ostatnich jest ich przejrzystość. Jednak i e-podręczniki często nie ustępują видеокурсам dla jasności. Na przykład, na stronie internetowej http://photoshop.demiart.ru/ jest dobra stale aktualizowana baza lekcji Photoshop.
5
Szkolenia Photoshop w książce wygodne w przypadku braku stałego dostępu do sieci internet. Jednak wersje programu są na bieżąco aktualizowane i z czasem twój poradnik stanie się przestarzały. Przy zakupie upewnij się, że poradnik jest przeznaczony do pracy z najnowszą wersją programu.
6
Jeśli wybierzesz samodzielne uczenie się, trzeba kupić i zainstalować najnowszą wersję programu Photoshop. Do pracy z tym redaktorem komputer musi być na tyle nowoczesny, a monitor – szeroki i z dobrym barw.
logo
Article Categories:
Zdjęcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *