Jak narysować złudzenie optyczne

Złudzenie optyczne – to oszustwo widzenia jakiegokolwiek obrazu. Tworzenie iluzji optycznych staje się w ostatnim czasie całkiem zabawne. Możesz sobie narysować prostą iluzję – dwóch takich samych twarzy w profilu tworzą w centrum arkusza rysunek wazony.

Jak narysować złudzenie optyczne

Trzeba

  • Arkusz papieru, ołówka, gumki, linijki, farby.

Instrukcja

1
Przygotować materiały potrzebne do pracy. Za pomocą linijki podziel arkusz papieru, położony poziomo, dokładnie na pół. Przesuń ołówek cienką pionową linię na środku arkusza. Nie naciskaj mocno na ołówek, tak jak w końcu rysowania tę linię możesz usunąć swoje gumką.
2
Z lewej strony narysuj profil człowieka. Zacznij rysować lekkimi akcentami z czoła, powoli schodząc niżej. Dla ułatwienia rysowania można nakreślić jakieś rysy twarzy. Tylko na końcu pracy trzeba będzie je usunąć. Profil może i nie przekazywać cechy prawdziwego człowieka. Można zrobić profil bajkowego charakteru (na przykład, Baby Jagi, z dużym nosem i выпирающим brodą). Możesz narysować lekko uproszczony profil – stylizowane. Do tego nie rób nacisk na dokładność transferu części twarzy.
3
Po utworzeniu profilu z jednej strony – narysować odbicie lustrzane dokładnie taki sam po przeciwnej stronie arkusza. Pomoże ci w tym серединная pionowa linia. Zaznaczcie ołówkiem lub linijką odległość od punktów pierwszego profilu do środkowej linii i umieszczać ich na przeciwnej stronie. Następnie z tych punktów, cały czas opierając się na pierwszym profilem, zbuduj drugi profil.
4
Możliwy jest i inny wariant budowy drugiego profilu. Do tego złożyć kartkę na pół, tam, gdzie odbywa się серединная pionowa linia. Złóż arkusz wzorem na zewnątrz. Dalej dołączyć złożoną kartkę do szyby okna i narysuj ołówkiem odbite pierwszy profil na drugiej połowie kartki. Następnie wyprostuj kartkę i zrób linii dokładniej, rysując po ich jaśniejsze. Gumki usuń linię pionową i jakieś wady obrazu.
5
Złudzenie optyczne jest praktycznie gotowa. Do jej zakończeniu muska ołówkiem lub wypełnijcie ciemną farbą (najlepiej gwasz, choć podejdzie i akwarela) dwa przygotowanych profilu. I jeśli przyjrzeć się bliżej, można zobaczyć na jednym rysunku raz dwa obrazy. To i dwa portrety w profil i wazon o wymyślnych kształtach.
logo
Kategoria:
Rysunek

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.