Jak narysować samolot wojskowy

Rysunek techniki – specjalny gatunek, który wymaga pewnych umiejętności. Dla samolotu wojskowego charakteryzuje racjonalność formy i niezrównana funkcjonalność wszystkich szczegółów. Każdy ma swoją kolorystykę i ich oznakowanie, więc jeśli chcesz narysować konkretny samolot, należący do marynarki siłom powietrznym danego kraju, to przede wszystkim znajdź jego dokładne zdjęcie i opis. Ale można narysować i po prostu samolot wojskowy, bez odniesienia do konkretnego historycznego wydarzenia.

Jak narysować samolot wojskowy

Trzeba

  • – arkusz papieru;
  • – ołówek.

Instrukcja

1
Wybierz kąt. On musi być taki, aby sylwetka i części samolotu wojskowego były widoczne jasno. Może to być, na przykład, samolot w locie, na tle nieba. Arkusz najlepiej umieścić poziomo.
2
Przesuń linię środkową poziomo lub pod niewielkim kątem. Linie pomocnicze stosować twardym ołówkiem. Ich następnie usunie.
3
Odłóż na linii środkowej długości kadłuba wraz z ogonem. Określ, gdzie będzie znajdować się nos. Mark długości kadłuba i długości ogona. Narysuj kontur, podobny do sylwetki ryb bez płetw.
4
Podzielić długość kadłuba na 3 części. Końce średniej fazy połączyć długim łukiem, wypukła część która jest skierowana w górę.
5
Od końców środkowego odcinka przesuń palcem w dół 2 linii. Ta, która jest najbliżej dziobu samolotu, znajduje się pod kątem około 60° do środkowego odcinka, a tylna – pod kilka dużą, około 75-80°. Na przedniej linii skrzydła odłóż odległość równa około 1/3 długości kadłuba. Od tego punktu poprowadzić linię prostą, równoległą połączenie.
6
Narysuj drugie skrzydło. W wybranym widoku to widać z kadłuba do około połowy. Tylna jego linia jest jakby kontynuacją krawędzi pierwszego skrzydła, ale dwa razy krótszy. Zaznacz żądany punkt i przeciągnij przez nią linię równoległą połączenie. Odłóż odcinek równy końca skrzydła. Przesuń przednią linię.
7
Kiel wojskowego samolotu może mieć dowolny kształt, ale najlepiej zrobić w formie trapezu, nachylonej do ogona. Boczne stabilizatory też najczęściej mają trapezoidalne kształt. Podstawy obu trapezów przesuń równolegle do linii środkowej, a boczne nachylone od części nosowej.
8
Zaplanujcie miejsce do kabiny i oznaczeń. Narysuj małą kabinę z дугообразной dachem. Окрасьте samolot w kolorach zgodnie z tym, co należy do armii.
logo
Kategoria:
Rysunek

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.