Jak narysować farby

Pojemnik – przedmiot dla współczesnego człowieka egzotyczny. Nawet dla ludzi starszego pokolenia już dawno stała się tylko wspomnieniem dzieciństwa. Ale szkoły xix, a nawet częściowo ubiegłego wieku, pocztę i nawet mieszkania osób wykształconych w tym czasie bez zbiornika urządzenia wyobrazić sobie nie można. Pojemniki były w różnych kształtach, ale przede wszystkim – w postaci ściętego stożka lub słoiki z wąską górną częścią i pokrywą.

Jak narysować farby

Trzeba

  • – arkusz papieru;
  • – ołówek;
  • – obraz z wizerunkiem zbiornika z atramentem.

Instrukcja

1
Zastanów się, jaki rodzaj farby chcesz narysować. Do scenki z życia szkoły połowy ubiegłego wieku i nadaje się najbardziej prosta, w kształcie ściętego stożka. A oto plakaty Пушкинскому wieczorem lepiej wziąć coś bardziej delikatnego. Ale w każdym przypadku można ją przedstawić w postaci kilku geometrycznych tel. na Dole, jak zwykle, był krótki, szeroki cylinder, część środkowa została wykonana w kształcie ściętego stożka, a górna stanowiła znowu cylinder, ale cieńsza i krótsza pierwszego.
2
Arkusz połóż tak, jak ci wygodniej. Martwa natura z kałamarz będzie można uzupełnić gęsim piórem lub pióra długopisem, kartką papieru. Określ miejsce dla zbiornika z atramentem i przesuń linię poziomą równą szerokości dna. Podziel tę linię na pół i przez środek przeciągnij pionową środkową.
3
Określ stosunek wysokości do szerokości całego zbiornika z atramentem, a także jej poszczególnych części. Podziel odpowiednio linię środkową. Stosunek części wysokość może być dowolna, ale pamiętaj, że dolny cylinder nie musi być bardzo wysoki. Ich zawsze robili szerokie i niskie. Tuszu nie powinno było być bardzo wiele, w przeciwnym razie będą one gęstniały i przychodzili w ruinę. Zrób całkowitą wysokość około równej szerokości dna lub nieco mniej. Na dolny cylinder zabierz około 1/3 i umieścić punkt. Pozostałą górną część podzielić na 4 części, z góry odłożyć 1/4 i też umieścić punkt.
4
Przez wszystkie oznaczenia przesuń linie poziome, równoległe do dolnej. Pozostaje ustalić tylko szerokość górnej części ściętego stożka i górnego same pierścienie. Pierwsza jest równa około połowie odległości od środka do boku cylindra, drugą zrób trochę szerzej.
5
Od końców dolnej linii przesuń dwa odcinki równoległe połączenie, aż do skrzyżowania z następnej linii poziomej. Od tych punktów przecięcia narysuj skośne linie do punktów, znakowanie końce górnej części ściętego stożka. Z góry пририсуйте pierścień, który na płaszczyźnie wydaje się cienki pasek. Z boku пририсуйте kapsel. Ona jest mocowana na piłkę, a sama wygląda jak kapelusz. Do ulotki lub plakatu taka atramentu wystarczy.
6
Jeśli malujesz martwa natura, pojemnik z atramentem należy nadać objętości. Dolną linię czy nie bezpośredni, a wypukłe. Wyobraź sobie, że przed tobą leży owal. Im wyżej stoi pojemnik w stosunku do swoich oczach, tym będzie już ten owal. Wypukła część jest skierowana w dół. W formie owalu narysuj i górny pierścień. W pośrodku zrób mały owal. Formularz można przekazać i z pomocą jaśniejszych plam na obudowie zbiornika z atramentem. Na dolnym cylindrze plama będzie stanowić niewłaściwy kształt, położenie w pionie. Na усеченном stożku – owal o poszarpanych brzegach, położony ukośnie lub niewłaściwy trójkąt.
logo
Article Categories:
Rysunek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *