Jak narysować termometr

Rysunek termometru – prosty i fascynujący proces, który pozwoli zrozumieć zawiłości budowy tego ważnego w medycynie narzędzia. Obraz w przyszłości może służyć do budowy маскарадного kombinezonu.

Jak narysować termometr

Trzeba

  • – ołówek;
  • – gumka;
  • – arkusz papieru;
  • – kredki, flamastry i farby.

Instrukcja

1
Jeśli chcesz przedstawić termometr na kartce papieru tak, aby skala była widoczna w całości, to zacznij z dwóch poziomych pasów – muszą iść równolegle. Zrób linii równe długości narzędzia, po lewej stronie umieść element wrażliwy. W zasadzie, termometr można wdrożyć w każdą drugą stronę w zależności od życzenia artysty.
2
Przesuń warunkowej prostą linię na środku wyniku kształty – ona będzie punktem odniesienia dla ryżowa opartym na rtęci skali. Na ołówek przy tym mocno nie naciskać – akcenty w przyszłości trzeba będzie usunąć, ponieważ są one tylko nadają kierunek.
3
Podzielić długość termometru na 9 sektorów. Wycofaj się po prawej stronie jedną część i narysuj oś do innego kraju. Zmierz 2 wejścia po lewej stronie – w tym miejscu będzie znajdować się зауженная część termometru. W pierwszej strefie od krawędzi narysuj metalowa końcówka i połączyć go z główną częścią termometru.
4
Podajcie granicy białego pola, na którym można narysować oś. Zacznij zorganizować podziału w odległości 1/3 od lewej krawędzi narzędzia. W równej odległości ustaw wartości 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 tak, aby cyfry były podzielone paskiem, na przykład, „3/7”. Następnie прорисуйте pośrednie okresy.
5
Wewnątrz skali udawaj rtęć w kolorze czarnym. Wskazane jest, aby termometr miał zwykłą temperaturę, nawet lepszą, więc zrób koniec taśmy na odległości między 36-39.
6
Naprzeciwko wartości 37 z drugiej strony skali postaw czerwony punkt, sama liczba zrób tego samego koloru. Pod wskaźnikiem 42 narysuj znak „°C” – on też musi być jego.
7
Dodaj cienie pozwolą ożywić obraz, nadać mu naturalność. Nie zapomnij o odblaski promieni słonecznych i grę światła, bo termometr jest wykonany ze szkła. W razie potrzeby namalować obraz.
logo
Kategoria:
Rysunek

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.