Jak narysować w izometrii

Budowanie rzucie izometrycznym części pozwala uzyskać maksymalnie szczegółowy obraz o cechach przestrzennych obiektu obrazu. Izometria z wycięciem części dodatkowo do wyglądu pokazuje wewnętrzne urządzenie przedmiotu.

Jak narysować w izometrii

Trzeba

  • – zestaw pinezkami ołówków;
  • – linijka;
  • – narożniki;
  • – kątomierz;
  • – cyrkiel;
  • – gumka.

Instrukcja

1
Do rysowania w izometrii wybierz to położenie изображаемой części lub urządzenia, w którym będą najbardziej widoczne wszystkie cechy przestrzenne.
2
Po wybraniu lokalizacji zdecydować, jaki widok izometryczny będziesz wykonywać. Istnieją dwa rodzaje izometrii: prostokątna i izometria i pozioma косоугольная izometria (lub wojskowa perspektywa).
3
Narysuj oś cienkimi liniami tak, aby obraz znajduje się na środku arkusza. W prostokątnym izometryczny kąty między osiami wynosi sto dwadzieścia stopni. W poziomej косоугольной izometryczny kąty między osiami X i Y stanowią dziewięćdziesiąt stopni. A między osiami X i y; Y i Z — sto trzydzieści pięć stopni.
4
Zacznij wykonywać изометрию z górnej powierzchni изображаемой części. Od kątów poziomych powierzchni przesuń palcem w dół pionowe linie i odstawić na tych liniach odpowiednie wymiary liniowe z rysunku części. W izometrii wymiary liniowe we wszystkich trzech osiach pozostają wielokrotności jednostki. Konsekwentnie połączyć uzyskane punkty na pionowych liniach. Zewnętrzny kontur części gotowy. Wykonaj zdjęcia dostępnych na ścianach części otworów, rowków itp.
5
Pamiętaj, że przy obrazie przedmioty w izometrii widoczność zakrzywionych elementów będzie zniekształcony. Obwód w izometrii przedstawiany jako elipsa. Odległość między punktami elipsy na osiach izometrii jest równa średnicy okręgu, a osi elipsy nie pokrywają się z osiami izometryczny.
6
Jeśli przedmiot posiada ukryte ustnej lub złożone wewnętrznej struktury, wykonaj изометрическую projekcję z wycięciem części. Dekolt może być proste lub biegowej w zależności od złożoności części.
7
Wszystkie czynności powinny być wykonywane za pomocą rysunków narzędzi — linijki, ołówka, cyrkla i kątomierza. Użyj kilka ołówków o różnej twardości. Twarda — dla cienkich linii, twardo-miękki — dla przerywanych i штрихпунктирных linii, miękki — dla głównych linii. Nie zapomnij, aby narysować i wypełnić podstawowe napis i ramkę zgodnie z GOST. Również rysowanie izometrii można wykonać w specjalistycznym oprogramowaniu, takim jak Kompas, AutoCAD.
logo
Article Categories:
Matematyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *