Jak narysować linię prostą

Wszystkie linie proste są jednakowe. Najłatwiej narysować proste linie za pomocą linijki, na podstawie szablonu lub na kartkę papieru.

Jak narysować linię prostą

Instrukcja

1
Aby narysować prostą linię na papierze, konieczna linijka. Zaznacz dwa punkty, przez które ma przebiegać linia, przyłóż linijkę, tak aby punkty były blisko niej z jednej strony linijki, i połączyć je.
2
Aby narysować poziomą linię prostą na ścianie, skorzystaj ватерпасом. To specjalna seria z poziomu wody, w niej znajduje się mały pojemnik z wodą, w której pływa kulka-wskaźnik poziomu. Dołącz poziomica do ściany, trim go tak, aby wskaźnik poziomu zbiegło się z linią powierzchni wody, narysuj linię na prostej stronie urządzenia.
3
Aby narysować pionową linię prostą, weź nitkę, cięższe hot jej грузиком z jednego końca. Zawiesić wolny koniec nici na gwóźdź w ścianie, poczekaj, aż wątek zakończy wahania, jeśli ona раскачалась. Przesuń palcem wzdłuż niej linię prostą. Czy można malować samą nić farbą, wtedy ona pozostawi ślad na ścianie.
4
W programach graficznych istnieje specjalne narzędzie „linia Prosta”, który pozwala rysować proste dwoma kliknięciami myszy. Po prostu wybierz to narzędzie, kliknij w miejscu na początku linii, kliknij raz drugi punkt końcowy linii. Zakładanie klawiszy ctrl i shift daje możliwość narysować ściśle pionowej (orientację) linię lub linię pod kątem 45°. Który konkretnie klawisz służy do tego, zależy od ustawień edytora.
5
Aby rysować linie proste, bez żadnych przyrządów, od ręki, trzeba dużo trenować. Zacznij od tego, że należy powtórzyć prostą, przeprowadzoną na linii, spróbuj do niej wiele równoległych prostych. W tym przypadku sukces przychodzi tylko z doświadczeniem.
Porada
Zamiast linii można korzystać z innych obiektów z prostą stroną: kalkulatory, druki papier, kalendarze, itp. Faktycznie potrzebuje po prostu wzór prostej linii.

logo
Kategoria:
Matematyka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.