Jak zbudować linię przecięcia dwóch trójkątów

Geometrii opisowa jest bazą dla wielu teoretycznych opracowań w dziedzinie rysunku technicznego. Znajomość tej teorii w budowaniu obrazów obiektów geometrycznych jest potrzebne do tego, aby autentycznie wyrażać swoje pomysły za pomocą rysunku.

Jak zbudować linię przecięcia dwóch trójkątów

Instrukcja

1
Zadanie budowy linii przecięcia dla 2-x płaszczyzn można nazwać podstawowej w teorii rysunku technicznego. Aby utworzyć linię przecięcia dla 2-x trójkątów, trzeba określić punkty należące do obu płaskim kształtów.
2
Do rozwiązania zadania zbuduj dwa trójkąty ABC i EDK z przodu i po poziomej płaszczyźnie. Następnie przesuń na bok AB w trójkącie ABC pomocniczą płaszczyznę Ph, jej orientację projekcję. Ta pozioma płaszczyzna tworzy linię przecięcia 1-2 z płaszczyzną drugiego trójkąta EDK, gdzie punkty 1 i 2 znajdują się na stronach ED i EK.
3
W ten sam sposób znajdź linię przecięcia 1?-2? poziomo проецирующей płaszczyzny Ph, przeprowadzonej przez stronę A?B? w przedniej projekcji trójkąta ABC. Przednie projekcji 1?-2? i A?B? przecinają się ze sobą i dają punkt przecięcia M?, jej przedniej projekcji.
4
Przesuń linię komunikacyjną od przedniej projekcji do projekcji poziomej i w ten sposób znajdź orientację rzut punktu M.
5
Określ drugi punkt przecięcia płaszczyzny trójkąta ABC i trójkąt EDK, do czego przesuń palcem przez stronę DK w trójkącie EDK pomocniczą płaszczyznę Qv, jej przedniej projekcji. Linia przecięcia płaszczyzny Qv z płaszczyzną trójkąta ABC staje się linia 3-4 i linia 3?-4? w jej przedniej projekcji. Poziome projekcji 3-4 i DK przecinają się ze sobą i dają punkt przecięcia N, jej orientację projekcję.
6
Przesuń linię komunikacyjną od poziomej do projekcji przedniej projekcji i w ten sposób znajdź punkt N?, jej przedniej projekcji.
7
Połącz kropki projekcji linii przecięcia MN i linii przecięcia M?N?. W rezultacie otrzymasz dwie linie przecinające się trójkąty EDK i ABC w ich czołowej i poziomej projekcji.
logo
Article Categories:
Matematyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *