Jak narysować wysokość w trójkącie

Wysokość trójkąta to prosta, która odbyła się z jednym z jego wierzchołków do przeciwnej stronie pod kątem 90 stopni. Każdy trójkąt ma 3 wysokości. Ale w zależności od rodzaju trójkąta budowanie jego wysokości ma pewne cechy.

Jak narysować wysokość w trójkącie

Trzeba

  • Arkusz papieru z obrazem trójkąta, linijka, ołówek, gon.

Instrukcja

1
Aby narysować wysokości dowolnego trójkąta z jego szczytu, najpierw określ jego drugą stronę. Druga strona dla wierzchołki trójkąta jest stroną, która nie tworzy kąt wierzchołka. To się nazywa противолежащей tej szczycie trójkąta.
2
Umieść gon na stronę przeciwną tak, aby jego strona znajdowała się na противолежащей pod kątem prostym. Przesunięcie kąta linii противолежащей strony, wyrównaj go z wierzchołkiem trójkąta i narysuj odcinek między wierzchołkiem kąta i prostej przeciwległej strony. Otrzymany odcinek jest wysokością trójkąta.
3
W остроугольном trójkącie wszystkie wierzchołki znajdują się wewnątrz, a wysokość odbywa się bezpośrednio do противолежащей stronie. Ale dwie strony тупоугольного trójkąta nie tworzą prostą prostopadłą do odpowiedniej szczycie. Aby narysować wysokość тупоугольного trójkąta, kontynuuj противолежащую prostą poza trójkąta na odległość wystarczającą do prowadzenia normalnego, po czym zbuduj wysokość do zakładów i części prostej.
4
W trójkącie prostokątnym wysokości dwóch wierzchołków są już jego катеты. Zbuduj tylko wysokość do szczytu, противолежащей stroną do której jest гипотенуза trójkąta prostokątnego.
5
Jeśli chcesz, po zbudowaniu wszystkich trzech wysokości trójkąta zaznacz punkt ich przecięcia, która nazywa się ортоцентром.
logo
Article Categories:
Matematyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *