Jak narysować dyplom

Dyplom dla zwycięzców w jakimś konkursie najłatwiej kupić w najbliższym kiosku. Ale stworzony własnymi rękami będzie ona wyglądać znacznie интеренее. Do tego trzeba dołożyć trochę wysiłku.

Jak narysować dyplom

Trzeba

  • – komputer;
  • – drukarka;
  • – papier A4.

Instrukcja

1
Pobierz i zainstaluj na komputer zestaw programów pakietu Microsoft Office. Możesz również skorzystać z jego darmowym odpowiednikiem – Open Office. Wejdź w menu Start – Programy – Microsoft Office, a następnie uruchom program Microsoft Word, tworząc czysty dokument i podając w ustawieniach strony, format papieru A4.
2
Wybierz z menu „Temat”. Określ do dokumentu głównego tematu. Na przykład, motyw „Lato” wygląda jak żółte tło, przechodzący płynnie w ciemny odcień. Można również utworzyć swój własny projekt, otwierając panel „Rysowanie” i wykorzystując odpowiednie narzędzia.
3
Utwórz w dokumencie podstawowe nagłówki. Do tego wybierz na pasku narzędzi czcionki, jej rozmiar i styl. Do tworzenia dyplomy nadaje specjalny artystyczne czcionki Word Art.
4
Umieść na środku dokumentu nagłówek duże czcionki. Można zastosować podkreślenie lub pogrubienie (patrz pasek narzędzi). Można najpierw wydrukować „Nagradzane” (dużymi literami) i dalej mniejszą czcionką podać nazwisko, imię, imię ojca награждаемого. Teraz określ przyczynę (np. za solidną pracę). Dodaj kolejne elementy dyplomy na swój smak. Skorzystaj z galerią Microsoft, aby umieścić na stronie różne obrazy.
5
Umieścić otrzymany dokument w ramce, do czego na pasku narzędzi wybierz „Format” – „Ramki”. Prześlij dokument do druku. Kliknij „Plik” – „Drukuj” lub użyj Ctrl+P.
Należy zwrócić uwagę
Aby zapisać utworzoną dyplom, wybierz „Plik” – „Zapisz jako”, następnie wybierz odpowiednie miejsce i naciśnij klawisz „Zapisz”. Dyplom można tworzyć zarówno pionową, jak i poziomą. Aby to zrobić, kliknij „Plik”, przejdź do „Ustawienia strony” i w obszarze Orientacja wybierz opcję pionowa lub pozioma.

Porada
Wpisując tekst, należy uważać, aby klawisz Caps Lock nie jest włączony.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.