Jak narysować schemat na komputerze

Z pomocą komputera, a raczej tego oprogramowania, który jest na nim zainstalowany, można narysować dowolny graficzny schemat. Dziś komputer stał się narzędziem pracy inżyniera, architekta, топографа. Ale do tego, aby zaprojektować i narysować prosty schemat, w tym i e -, nie trzeba kupować specjalnego drogiego oprogramowania.

Jak narysować schemat na komputerze

Instrukcja

1
Zwykły prosty schemat blokowy można narysować, jeśli masz na komputerze zainstalowany edytor tekstu Word, jeden z modułów popularnego pakietu Microsoft Office. Do tego jak narysować schemat na komputerze, zastanów się, jak będzie znajdują się jej główne elementy, ich kształt i to, w jaki sposób zostanie ona skierowana – jak „portret” lub „album”.
2
W starszych wersjach programu Word rysować diagramy można było, aktywując panel „Rysowanie”, wybierając się na niej różne geometryczne kształty, typ strzałki, ramki i linii łączących. Aby rysować schematy blokowe w nowych wersjach programu Word, kliknij zakładkę „Wstawianie” na górnym panelu i przejdź do opcji menu „Kształty”.
3
Kliknij na przycisk „Figury”. W rozwijanym menu pojawi się cały arsenał środków graficznych, z których możesz korzystać do rysowania schematów. To podstawowe figury geometryczne, w formie których mogą być rysowane ramki, a także linie, strzałki blokowe i objaśnienia różnego typu. Rozmiar i położenie każdej figury można zmieniać jak trzeba, przesuwając się po stronie i rozciąganie za pomocą myszy.
4
Aby zrobić napis w określonych kształtów ramach, aktywuj funkcję tekstową, zaznaczając pole i klikając lewym klawiszem myszy na ikonę z wizerunkiem tekstu w górnym menu. Zaznaczając dowolny element z tych, co tworzą schemat, można również zmienić styl dekoracji, wybrać kolor wypełnienia, ramki, tekstu.
5
Радиолюбителю może być narysować schemat jest nieco bardziej skomplikowany, niż te, które oferuje Word. W tym przypadku doskonale nadaje graficzny edytor sPlan w wersji 6.0 lub 5.0. Ten darmowy program znajdź i pobierz w internecie. Ustawić edytor na swój komputer i uruchom go. W lewym panelu widać całą bibliotekę elementów graficznych, które są podzielone na kategorie: przekaźnik, układy scalone, kondensatory, itp. Kliknij na wybranej pozycji lewym przyciskiem myszy i przeciągnij go na schemat, umieszczając w odpowiednim miejscu.
6
W edytorze sPlan istnieje również możliwość rysowania diagramów i położenia napisów w ich elementach. Aby połączyć części schematów, wybierz dowolny typ linii, ustawiając ich grubość w odpowiednim panelu. Zapisz schemat można w wewnętrznym formacie programu. Istnieje również możliwość, aby zapisać ją jako zdjęcie, aby przesłać e-mailem lub opublikować w internecie.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.