Jak w Word przetłumaczyć tekst

Program Microsoft Word oferuje swoim użytkownikom bardzo wygodną opcję, która pozwala przesłać wybrany tekst. Nie trzeba grzebać w słownikach w poszukiwaniu tłumaczenia słów lub korzystać z programów–tłumaczy. Wystarczy uruchomić program Word.

Jak w Word przetłumaczyć tekst

Trzeba

  • – komputer;
  • – dostęp do internetu.

Instrukcja

1
Uruchom program Microsoft Word na komputerze. Wersja tego programu powinna być nie niższa 2003 roku.
2
Wpisz wymagający tłumaczenia tekst, sprawdzając go na błędy ortograficzne. Każda niedokładność może utrudniać tłumaczenie tekstu programem lub wypaczyć jego sens. Zaznacz wybrany tekst, a następnie kliknij w menu głównym zakładkę „Recenzje”. W wyświetlonym menu wybierz napis „Tłumaczenia”. Po lewej stronie pojawi się okno „materiały Referencyjne”.
3
Otworzyć to okno można w prostszy sposób. Zaznacz tekst lub odpowiedni fragment, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy, wybierz z menu kontekstowego „Tłumaczenia”.
4
W otwartym oknie wybierz język źródłowy i język docelowy. Wtedy program wyświetli poniżej przetłumaczony tekst. Można również ustawić pewne opcje tłumaczenia, klikając na ten napis w „zasobach Pomocy”. W wyświetlonym oknie dialogowym zaznacz pole wyboru obok z napisem „Użyć dostępnego w internecie”. Przyczyni się to do bardziej doskonałego tłumaczenia.
5
Po tym, jak tekst jest przetłumaczony, kliknij pod nim przycisk „Wstaw”. I w swoim dokumencie w miejscu oryginalnego testu pojawi się tekst w innym języku.
6
Jeśli taki przycisk brakuje, po prostu przejdź do tłumaczenia, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy, wybierz „Kopiuj”. A następnie wklej go w miejsce oryginalnego tekstu. Tłumaczenie zostanie zakończony.
7
Można tłumaczyć cały tekst w całości, a określony fragment lub słowo. Aby to zrobić, zaznacz wymagający tłumaczenia element i zastosuj się do niego wszystkie opisane powyżej działania.
8
Pamiętaj, że przy tłumaczeniu komputer przekazuje tylko ogólny sens zdań. Dlatego nie warto korzystać z przetłumaczony tekst w dokumentach biznesowych lub listach mailing ‚ owych.
Należy zwrócić uwagę
Aby przetłumaczyć tekst w programie Word, komputer koniecznie musi być podłączony do internetu. Właśnie stamtąd pochodzą dane do przelewu.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *