Jak narysować delfina w morze

Rysowanie – to świetny sposób na relaks. Zwłaszcza, jeśli wybrać spokojny fabuła obrazu. Kontemplacja obrazu delfina w morze uspokoi w chwilach wzruszeń i skonfiguruje na konstruktywny sposób. A narysować taka fabuła wcale nie takie trudne.

Jak narysować delfina w morze

Trzeba

  • Papier zwykły ołówek, kredki, malowanie gwasz, akwarela.

Instrukcja

1
Aby namalować obraz, przedstawiający delfina w morze, najlepiej użyć artystyczną gwasz – praca z tymi farbami nie wymaga specjalnych umiejętności i siłę, nawet dla dzieci i początkujących. Ponadto, gwasz pozwala uzyskać bogatą paletę odcieni, poprzez proste zmieszanie. Aby było łatwiej pracować, trzeba najpierw zrobić na kartce szkic ołówkiem. Fabułę można wymyślić samemu lub skopiować z ulubionej zdjęcia lub reprodukcje.
2
Zrób szkic ołówkiem przyszłego obrazu. Do tego przede wszystkim zaznaczyć kredą linię horyzontu – w twoim przypadku w tym miejscu powierzchni morza będzie zlewające się z niebem. Następnie narysuj delfinów. Jego rozmiar i pozycja zależy tylko od twojego życzenia. Najprościej opisać go выпрыгивающим z wody. W tym przypadku jego ciało jest praktycznie каплевидную opływowy kształt (pamiętacie obraz słynnego znaku „Yin i yang”). Opcjonalnie można dodać obraz inne elementy morskiego krajobrazu: statki, wyspy oddali, mewy itp.
3
Po tym jak szkic jest gotowy, można przejść bezpośrednio do cieniowania. Złożoność morskich krajobrazów w tym, że cały obraz jest wykonywana w niebieskich kolorach. Aby morze wizualnie nie сливалось z nieba, trzeba dokładnie przemyśleć оттеночную paletę. Pamiętaj, że intensywność kolorów przy закрашивании nieba idzie z góry na dół (im dalej na horyzoncie, tym jaśniej). Aby uzyskać różne odcienie, mieszać na specjalnej palecie niebieską, fioletową i niebieską farbę z białej, aż do uzyskania pożądanego koloru.
4
Закрасив powierzchnię morza i nieba, można przejść do pisania figury delfinów. Aby to zrobić, użyj szary lub czarny kolor (w tym ostatnim przypadku postać może być płaski). Закрасив tułów zwierzęcia, za pomocą cienkiej szczotki i bardziej ciemnego odcienia farby nadaj mu objętości. Do tego ćmi obszary, przeciwległe miejsca upadku wymyślonego światła.
logo
Article Categories:
Rysunek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *