Jak naprawić żołądek

Często po cierpiących na zapalenie błony śluzowej żołądka człowiek długo odczuwa dyskomfort po posiłku. Jest to związane z zaburzeniami trawienia, ponieważ uszkodzone komórki błony śluzowej żołądka przestają radzić sobie z dobrze znanym obciążeniem. Aby przywrócić żołądek i normalny proces trawienia, trzeba przestrzegać pewnych zasad zasilania.

Jak naprawić żołądek

Instrukcja

1
Aby przywrócić żołądka po cierpiących na zapalenie błony śluzowej żołądka powstrzymywać się od nałogów. Alkohol i dym papierosowy wywierają toksyczny wpływ na błonę śluzową żołądka. W wyniku działania tych toksyn jest uciskany przez procesy trawienia i ewakuacji jego zawartości.
2
Wyrób i ściśle przestrzegać diety. Jeść małe porcje 5 — 6 razy dziennie, ostatni ra зне mniej niż 2 godziny przed snem. Пережевывайте jedzenie starannie, w идеалеона musi trawione już w jamie ustnej. Płyn należy przyjmować przed posiłkiem, a nie od razu po niej. Inaczej będziesz rozcieńczyć sok żołądkowy i jedzenie nie jest w pełni trawione.
3
Nie jedz pikantne, smażone i obficie doprawioną żywności. Należy unikać przyjmowania dużych ilości produktów zawierających rażące włókien roślinnych — kapusty, zieleni surowych warzyw. Po cierpi na zapalenie błony śluzowej żołądka uszkodzona błona śluzowa żołądka z trudem radzi sobie z dużą ilością włókien roślinnych. Jedzenie powinno być łagodne, nie jest zbyt zimnej lub gorącej. Suplement diety producent w taki sposób, aby spożywać nie mniej niż 100 g białka dziennie. Białko służy jako budulec do regeneracji komórek błony śluzowej żołądka. Jego źródłem są jaja gotowane na miękko, chude лекгоусвояемое drobiu i królika i produkty mleczne.
4
Nie mieszać różne rodzaje rodzaje produktów. Dla dobrego trawienia i wchłaniania składników odżywczych idealnym jest metoda oddzielnego zasilania. Czyli białka spożywane oddzielnie od węglowodanów i tłuszczów. Na przykład, dla pełnego trawienia 100 gramów chudego mięsa wymaga od 1,5 do 2 godzin, jeśli go stosować jednocześnie z ziemniakami i makaronem, w żołądku rozpoczyna się proces fermentacji. Lepiej jeść mięso, a przez 2 godziny niewielką porcję ziemniaków lub innych warzyw. Żywiąc się w ten sposób, już po tygodniu poczujesz różnicę — znikają wzdęcia, a także uczucie ciężkości i dyskomfort po posiłku.
5
Na odbudowę żołądka wpływa na stan układu nerwowego. Częste sytuacje stresowe, utrzymują wysoki poziom adrenaliny, którego efektem jest długotrwały skurcz naczyń żołądka i zaburzenia jego funkcji. Róbcie sobie emocjonalną rozładunek — codziennie wykonuj piesze spacery w parku lub lesie. Jeśli nie pomaga, należy przyjmować na noc uspokajających roślinnych. I nigdy nie siadajcie w złym humorze, lepiej переждите jakiś czas i poprowadź swój stan emocjonalny do normy.
6
Jeśli proste zalecenia dotyczące przestrzegania zasad prawidłowego odżywiania nie pomaga, nadal odczuwać dyskomfort po posiłku i masz utrzymują się objawy zaburzenia trawienia, skontaktuj się z гастроэнтерологу. Być może, w wyniku cierpiących na zapalenie błony śluzowej żołądka jakieś powikłania, i potrzebujesz dodatkowych metodach leczenia.
7
Jak normalizuje pracę żołądka
Jak usunąć skurcz żołądka
Jak pozbyć się śluzu w żołądku
W jaki sposób można zarobić na wrzody żołądka
Jak sprawdzić kwasowość żołądka
Jakie są pierwsze objawy raka żołądka
Jak normalizuje kwasowość żołądka
Jakie są objawy wrzodów żołądka
Jak zmniejszyć objętość żołądka?
Jak leczyć uruchomione wrzody żołądka
Jak oszukać żołądek i mózg, tworząc uczucie sytości
Jak naprawić żołądek
Jak zmniejszyć żołądek
Jak złagodzić ból w żołądku
Jak leczyć erozji żołądka
Co zrobić, jeśli objawy wrzodów żołądka
Jakie tabletki i jaką dietę wyznaczyć przy chorym żołądku
Co zrobić, gdy boli żołądek
Jak naprawić żołądek po antybiotyki
Jak złagodzić ból szybko wrzody żołądka
Jak przestrzegać diety, gdy wrzód żołądka
Odwar przy bólach brzucha
Ćwiczenia w celu zmniejszenia objętości żołądka
Czym złagodzić ból w żołądku
Jak poradzić sobie z bólem brzucha w ciąży
Jak boli żołądek
Jak chronić żołądek od antybiotyków
Jak walczyć z reflux żołądka
Skuteczna profilaktyka wrzodów żołądka i dwunastnicy
Co jest dobre dla żołądka
Jak pozbyć się wrzodów żołądka
Jak chronić żołądek
Dlaczego ssie w żołądku
Objawy opuszczeniu żołądka
Dlaczego ból w żołądku
Jak leczyć raka żołądka
Jakie tabletki pomogą ból w żołądku
Główne objawy choroby wrzodowej żołądka i zapalenie błony śluzowej żołądka
Uczucie ciężkości w żołądku: jak rozwiązać problem
Jak działa żołądek
Wrzody żołądka i dwunastnicy
Jak trawienie w żołądku
logo
Kategoria:
Diety

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.