Jak naprawić lustrzany aparat Canon

Aparaty fotograficzne psują się tak samo, jak i inna technika, jednak naprawa jest tutaj możliwy jest tylko w ograniczonych przypadkach. Przy naprawie lustrzanek ważne jest, aby wziąć pod uwagę to, że ich obiektywy w żadnym wypadku nie wolno demontować w warunkach domowych.

Jak naprawić lustrzany aparat Canon

Trzeba

  • – безворсовая miękka tkanina;
  • – mała igła.

Instrukcja

1
Jeżeli awaria nastąpiła z kartą pamięci, upewnij się, że ona podlega regeneracji. Sformatuj ją, strip kontakty, jeśli to konieczne, zrób przywracanie. Jeśli nic z tego nie pomogło, nie używaj w swoim aparacie złamaną kartę.
2
W przypadku, gdy nagle pojawiły się problemy z baterią, w pełni naładuj i rozładuj go kilka razy z rzędu, aby rozproszyć jego pojemność. Jeśli to nie pomogło, również wymienić tę część. Najlepiej mieć w zestawie dwa akumulatory do aparatu. Należy pamiętać, że muszą być oryginalne, w przeciwnym razie ryzykujesz swoim aparatem.
3
W przypadku wystąpienia deformacji obiektywu lustrzanki Canon skorzystaj odpowiednie dla jego soczewek specjalnymi środkami zestawów, które można znaleźć w sklepach w swoim mieście lub zamówić przez internet. Przetrzyj styki, niestrzępiącą się szmatką, a przy tym w żadnym przypadku nie należy używać środków do mycia okien lub monitorów.
4
Należy używać tylko specjalnie przeznaczone do tego płyny i chusteczki. Jeśli nie ma takiej możliwości, lepiej niech to będzie zwykła serwetka. Również nie zapomnij, aby wyrównać za pomocą małej igły gumowe mocowania obiektywu. Kontakty i gumowe mocowania najlepiej przecierać alkoholem izopropylowym.
5
W przypadku bardziej poważnych problemów w pracy lustrzanki Canon zanieś go do serwisu w celu naprawy, w żadnym wypadku nie należy demontować obiektyw lub aparat samodzielnie. Do demontażu obiektywu należy nie tylko obecność specjalnych narzędzi, ale i laboratoryjnych warunków. W przeciwnym razie otrzymasz obraz, zniekształcony uwięzionych wewnątrz małymi kosmków, jeśli uda się zebrać go z powrotem.
6
Po upadku aparatu do wody obowiązkowo osusz go kilka dni przed tym otwierając wszystkie możliwe przedziały. Akumulator z niego najlepiej wyjąć jak najszybciej, to samo tyczy się karty pamięci. Nie włączaj aparatu, dopóki całkowicie nie wyschnie.
Należy zwrócić uwagę
Nawet najbardziej drobne zadrapanie na obiektywie może się odbić na jakości zdjęć, dlatego należy stosować pokrywy obiektywu.

Porada
W przypadku poważnych awarii aparatu nie naprawiać go samodzielnie.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.