Jak naprawić telewizor Samsung

Telewizory Samsung charakteryzują się dobrym stosunkiem ceny do jakości, dlatego też cieszą się zasłużoną popularnością. Tym nie mniej, nawet bardzo niezawodne modele czasami zawodzą. Jeśli umiesz czytać schematy ideowe, korzystać pomiarową i trzymać w ręku lutownicę, spróbuj samodzielnie naprawiać telewizora.

Jak naprawić telewizor Samsung

Instrukcja

1
Nowoczesny telewizor jest skomplikowanym urządzeniem elektronicznym, które przy неумелом naprawie dość łatwo uszkodzić. Dlatego należy wykonywać wszystkie prace bardzo starannie, nigdzie nie stosując siłę. Pamiętaj, że naprawa LCD-telewizory często wiąże się z koniecznością odzyskiwania oprogramowania, co wykonać samodzielnie wystarczająco trudne. Dlatego w warunkach domowych lepiej ograniczyć się naprawą telewizorów z monitorem CRT (kineskopowe).
2
Najczęstszymi usterkami telewizory Samsung są awaria zasilacza i płyty SSB (central board). Jeśli telewizor nie wydaje żadnych oznak życia, najpierw sprawdź obecność napięcia zasilającego do gniazdka elektrycznego. Następnie zdejmij tylną pokrywę telewizora, sprawdź, czy przewód sieciowy i przycisk włączania.
3
W przypadku, gdy napięcie sieciowe jest sprawne dociera do odbiornika tv, należy sprawdzić zasilacz. Obejrzyj go opłatą, należy zwracać uwagę na wszelkie ślady przegrzania. Zazwyczaj w zasilaczu najczęściej zawodzą kondensatory uszkodzone dość łatwo zidentyfikować przez вздувшейся szczycie – w sprawnej części jest ona płaska.
4
Jeśli zewnętrzny badania nie doprowadziły do znalezienia usterki, sprawdź napięcia wyjściowe. Konieczna pojęcie telewizora; znaleźć ją w internecie. Na schemacie zaznaczone są wszystkie napięcia wyjściowe zasilacza. Najczęściej brakuje napięcie zasilania horyzontalną; powinno być w okolicy 110-160 v, w zależności od rozmiaru ekranu. Im większy, tym większe napięcie.
5
Teraz musisz zrozumieć, dlaczego nie ma napięcia wyjściowego: uszkodzony zasilacz lub usterki należy szukać w bloku horyzontalną. Odłącz napięcie wyjściowe 110-160 W od przeszukiwacza, do czego może potrzebować выпаять jedną z części zasilacza. Teraz podłącz jako obciążenia zwykłą żarówkę o mocy rzędu 100w. Włącz tv i zmierz napięcie na lampie. Jeśli jest blisko normie, zasilacz jest sprawny.
6
Sprawdź łańcucha horyzontalną. Zwróć uwagę na poprawność działania diod i tranzystorów. Sprawdzenie tranzystora zacząć, nie выпаивая go. W tym przypadku, jeśli tester pokazuje przebicie, należy выпаять tranzystor lub отпаять idące do niego przewody (wystarczy отпаять dwa) i przeprowadzić próbę jeszcze raz.
7
Ta sama zasada jest istotne, a dla diod – выпаивайте jeden z wniosków tylko w przypadku, gdy tester pokazuje podział. Użycie cyfrowego multimetru. On jest o wiele bardziej informatywne cyfrowego – o sprawności części można ocenić stopień odchylenia strzałki, jej strzału w momencie połączenia itp.
8
Jeśli telewizor się włącza, ale na ekranie jest widoczny wąski poziomy pasek, uszkodzony moduł dotyczące częstotliwości odświeżania. Sprawdź jego części; u układów zwrócić uwagę na zgodność napięć na stykach pokazano na schemacie.
9
Po zaginięciu obrazu LSD-telewizora ćmi pokoju i poświeć na nią latarką na ekran. Jeśli widzisz słaby obraz, może być uszkodzony zasilacz. Sprawdź kondensatory filtra zasilacza; najczęściej uszkodzeniu wychodzą właśnie oni. W przypadku ich uszkodzenia należy sprawdzić zamontowany na płycie bezpiecznik; zazwyczaj spala się. Wymienić uszkodzone części i włącz telewizor. Jeśli obraz nie zostanie wyświetlony, uszkodzony, najprawdopodobniej falownik. Wymień wadliwy układ.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.