Jak naprawić płaski telefon

Jeśli telefon wpadł do wody, nie spiesz się, aby zostawić go tam i uciec za nowym. Jeśli pilnie podjąć działania w jego odzyskania, może on jeszcze pracuje bez awarii przez wiele lat.

Jak naprawić płaski telefon

Instrukcja

1
Zdejmij z aparatu pokrywę i odłączyć akumulator. Następnie wyjmij z niego kartę SIM i kartę pamięci. Włóż je do wyschnięcia w temperaturze pokojowej, w żadnym wypadku nie należy próbować przyspieszyć ten proces za pomocą suszarki lub chłodnicy ogrzewania. Jeśli telefon wpadł do wody podczas ładowania (np. spadł w pokojowy akwarium), najpierw odłącz ładowarkę od sieci, a dopiero potem usunąć to urządzenie z wody. Jeśli wpadł do wody urządzenie zostało podłączone do komputera przed jego wyjęciem z wody, odłączyć kabel od komputera.
2
Kup specjalny zestaw wkrętaków do demontażu telefonów komórkowych. Zwykłe śrubokręta się nie nadają – są tylko zepsuje wielowypusty i rozebrać urządzenie staje się bardzo trudne. Dalej wszystko zależy od obudowie telefonu. Jeśli jest to monoblok, demontaż nie wymaga specjalnych wyjaśnień. Jeśli przed tobą slider lub klapka, koniecznie znajdź w internecie szczegółowe i ilustrowaną instrukcję demontażu urządzenia dokładnie tego modelu.
3
Jeśli telefon był w słonej wodzie, wypłukać wszystkie części oprócz wyświetlacza i baterii wodą destylowaną. Dla urządzenia, która utonęła w słodkiej wodzie, ten etap można pominąć. Następnie umieść wszystkie szczegóły, także oprócz wyświetlacza i baterii, w czysty alkohol (wódka się nie nadaje) i trzymać tam przez kilka godzin. Wyciągnął ich z alkoholu, pozostawić do wyschnięcia, na co potrzebne dobę. Tu również nie wolno używać suszarki do włosów lub innych urządzeń grzewczych.
4
Zbierz telefon w odwrotnej kolejności, włóż do niego kartę SIM, kartę pamięci i baterię. Jeśli woda była słona, ostatni najlepiej wymienić. Włącz urządzenie i sprawdź jego działanie. W ciągu kolejnego miesiąca korzystania z telefonem, można dokładnie dowiedzieć się, czy stało się to działać, czy jakość jego pracy się nie zmieniło.
logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *