Jak naprawić prędkościomierz

Prędkościomierz na samochodach montuje się do wskazania prędkości jazdy i rachunkowości w sumie dystans, a także określonego odcinka drogi. Dane te są widoczne na wskaźniku znajdującym się na desce rozdzielczej.

Jak naprawić prędkościomierz

Trzeba

  • Klucze, śrubokręt, smar.

Instrukcja

1
Strona główna część prędkościomierza – to elastyczny полуразборный wałek prędkościomierza. Wał-wałek umieszczony w powłokę, na którą sobie полихлорвиниловая rurka. Chroni linkę przed dostaniem się do niego wody i zapobiega wyciekom smaru, niezbędnych do dokładnego i niezawodnego działania prędkościomierza. Na jednym końcu elastyczny wałek prędkościomierza za pomocą nakrętki kołpakowej dołącza do prędkościomierzu na desce rozdzielczej. Inny nakrętką śruba napędowa do napędu prędkościomierza, zjednoczonego z manualną skrzynią biegów.
2
W wyniku długotrwałej eksploatacji pojazdu smar w elastycznym wale prędkościomierza stopniowo wytwarza, wysycha. W takim przypadku podczas jazdy czasami mogą nawet spróbować charakterystyczne шоркающие odgłosy – za szelest suchej linka. Strzałka prędkościomierza jest na desce rozdzielczej może zwalniać, drgać, pokaż niepoprawne wartości. Aby naprawić defekt, nasmarować elastyczny wałek giętki tachometru.
3
Aby to zrobić należy odkręcić obie nakrętki kołpakowe ze strony prędkościomierza i od strony napędu i odłączyć go całkowicie. Wyciągnij wałek prędkościomierza w stronę napędu do skrzyni biegów do oporu. Rozsuń końcówki znajdującej się na końcu wału od strony napędu zaporowej podkładki i zdejmij ją. Wyciągaj elastyczny wałek z powłoki ze strony prędkościomierza.
4
Wlać przestronny płytką pojemność nafty i dobrze wypłukać w nim wał giętki i powłokę, usuwając wszystkie pozostałości utwardzonej starego smaru. Suszenie umyte części.
5
Nasmarować wałek-napędowy na odcinku 2/3 jego długości, licząc od strony napędu. Wklej linka w powłokę i застопорите zaporowej lodzie. Zaznacz elastyczny wałek prędkościomierza na miejsce i dokręcić nakrętki kołpakowe.
Należy zwrócić uwagę
Smarować elastyczny wałek napędowy sprzęgła należy smarem podanym w karcie pojazdu. Alternatywą może służyć jako smar INDII-54.

Porada
W przypadku uszkodzenia linki wału lub jego zerwania linka, oczywiście, należy wymienić.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *