Jak nawinąć prędkościomierz Wazon

Jeśli zdecydujesz się na używany samochód zainstalować nowy prędkościomierz, należy porównać jego wskazania ze wskazaniami starego urządzenia. W przeciwnym razie może wystąpić błąd.

Jak nawinąć prędkościomierz Wazon

Instrukcja

1
Aby rozwiązać ten problem, należy posłużyć się specjalnym przyrządem. Kierowcy nazywają go różnie: подмотка prędkościomierza, zwój przebiegu, zataczania oraz nawijania prędkościomierza. W paszporcie urządzenie nazywa się generatorem do zwijania wskazań prędkościomierza. Z jego pomocą będą generowane impulsy z czujnika prędkości. Po zmianie wskazań prędkościomierza będzie się zmieniać także przebieg całkowity.
2
Taki generator może oszukiwać kilometry, nawet w momencie, gdy samochód stoi w miejscu. Za dwie godziny bez problemu można zwiększyć przebieg auta na 400-500 km.
3
Do zakupu tego urządzenia, trzeba odpowiedzialnie. Na rynku w dzisiejszych czasach bardzo wiele podróbek, które mają niską cenę i jakość. Należy zwrócić uwagę na certyfikat, który musi być dołączony do paszportu alternatora. Jeśli go brakuje, to towar jest fałszywy. Taki generator może się złamać przy pierwszym podłączeniu do systemu.
4
Generator do zwijania wskazań prędkościomierza, należy prawidłowo ustawić. Do podłączenia alternatora nawijania prędkościomierza wyprowadzić szybką oko szynę danych na złącze diagnostyczne. Możesz też wyprowadzić ją na osobne gniazdo. Ona jest w wiązce która idzie do centralnego modułu elektronicznego. Znaleźć go można pod panelem po prawej stronie.
5
Aby uzyskać dostęp do modułu zdjąć dolną obudowę. Mocuje się ją na 2 śruby. Centralny moduł elektroniczny znaleźć nietrudno, podchodzi do niego ogromny wiązka przewodów. Mocowany jest do korpusu za pomocą metalowych zatrzasków. Odchyl ją i wyciągnij moduł. On powinien wisieć na wiązce przewodów.
6
Znajdź w wiązce cztery pary skręconych. Mają izolację zielony i zielono-biały. Do zwijania prędkościomierza potrzebna trzecia para. Przyciąć w wiązce znajdującą diagnostyczną szybką magistralę. Końcówki przewodów, które idą od złącza diagnostycznego, należy połączyć według kolorów z jednej z skręconych par. Dobrze заизолируйте przewody.
7
Następnie podłącz urządzenie nawijania prędkościomierza do gniazda diagnostycznego samochodu. Po tym jak kontrolka zgaśnie, należy włączyć zapłon. Jeśli prawidłowo utożsamiali oponę to wskaźnik na urządzeniu świeci się stale. Licznik przebiegu wzrośnie.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.